Trwa ładowanie...

Branża turystyczna przeżywa kryzys. Pokazują to dane GUS

Pandemia koronawirusa spowodowała czasowe zamrożenie gospodarki. Jedną z największych ofiar tych działań jest branża turystyczna. Wielkość kryzysu turystyki pokazują najnowsze dane GUS.

Ograniczenia w ruchu granicznym czynią wielkie szkody branży turystycznejOgraniczenia w ruchu granicznym czynią wielkie szkody branży turystycznejŹródło: East News
d1lh40o
d1lh40o

Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje dotyczące obłożenia obiektów noclegowych w kwietniu tego roku. Porównując te dane z danymi z 2019 r. okazuje się, że liczba turystów korzystających z noclegów (w obiektach posiadających 10 lub więcej miejsc) w kwietniu ubiegłego roku była aż o 97,5 proc. wyższa niż w kwietniu 2020 r. Pokazuje to tragiczny wpływ pandemii koronawirusa na stan branży turystycznej.

Brak zagranicznych turystów

Jak podaje portal "Wprost", najbardziej dotkliwe są liczne ograniczenia w ruchu granicznym oraz wstrzymanie ruchu lotniczego. Brak napływu zagranicznych turystów powoduje ogromne straty szczególnie w miejscowościach utrzymujących się głównie z turystyki.

"Według szacunkowych danych, w kwietniu 2020 r. z noclegów skorzystało prawie 61 tys. turystów, w tym 10,3 tys. turystów zagranicznych i 50,4 tys. krajowych. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku liczba turystów ogółem była niższa o 97,5 proc., przy czym liczba turystów zagranicznych zmniejszyła się o 98,2 proc., natomiast krajowych o 97,3 proc." - czytamy w komunikacie GUS.

d1lh40o

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, spadek liczby osób korzystających z noclegów jest pokłosiem wprowadzonych 14 marca 2020 r. ograniczeń w związku z przemieszczaniem się oraz funkcjonowaniem turystycznych obiektów noclegowych, miejsc krótkotrwałego zakwaterowania oraz działalnością uzdrowisk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Wprost.pl"

Gdzie w tym roku Polacy pojadą na wakacje? Najnowsze dane nie pozostawiają wątpliwości

d1lh40o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lh40o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj