Poza miastemWakacje pod namiotem. Ile kosztuje urlop na campingu?

Wakacje pod namiotem. Ile kosztuje urlop na campingu?

Campingi i pola namiotowe mają specyficzny klimat, który przyciąga amatorów swobodnego wypoczynku. Nocleg w takim miejscu pozwala spędzić wakacje w atrakcyjnym zakątku kraju za naprawdę niewysoką cenę.

Wakacje pod namiotem to świetny pomysł na urlop blisko natury
Wakacje pod namiotem to świetny pomysł na urlop blisko natury
Źródło zdjęć: © Getty Images
Katarzyna Stępień

18.05.2021 13:44

Wakacje na campingu kuszą ze względu na bliskość natury i niskie ceny. Profesjonalnie prowadzone ośrodki campingowe z roku na rok wyglądają coraz lepiej i przypominają raczej małe, samowystarczalne miasteczka, zapewniające gościom podstawowe udogodnienia, jak chociażby zaplecze sanitarne czy możliwość korzystania z prądu.

Ile kosztują noclegi na campingu i polu namiotowym?

Szczególnie popularne campingi znajdują się nad morzem oraz na Mazurach. Ich dużym atutem jest lokalizacja – zwykle położone są blisko plaży lub jeziora, co zapewnia swobodny i szybki dostęp do najważniejszych atrakcji. Powstawaniu tego typu miejsc sprzyja też infrastruktura. Wiele działek można z powodzeniem przekształcić właśnie na campingi z polami namiotowymi.

- Wczasowicze, którzy zdecydują się na wypoczynek na campingu, mają naprawdę szeroki wybór. Dostępne są tam bowiem nie tylko domki czy przyczepy campingowe, w ramach takich ośrodków działają też pola namiotowe, więc koszty wczasów znacząco spadają. Szukając tanich noclegów, warto zwrócić uwagę właśnie na takie miejsca - mówi Kamila Miciuła, PR Manager portalu Nocowanie.pl.

Doba na polu namiotowym to koszt ok. 20-25 zł za osobę. Niekiedy pobierane są też dodatkowe opłaty, na przykład za korzystanie z energii elektrycznej lub parkowanie samochodu. Na campingach i polach namiotowych coraz częściej pojawiają się też miejsca dla kamperów. Wynajęcie miejsca na taki pojazd to koszt od 10 do 20 zł za dobę.

Noclegi pod namiotem. Czego można oczekiwać?

Turyści, którzy decydują się na noclegi na polu namiotowym, z reguły wiedzą, czego mogą się spodziewać. Trudno przecież oczekiwać hotelowego standardu w miejscu, gdzie z założenia mają wypoczywać blisko natury, w nieskomplikowany sposób. Tutaj liczy się przede wszystkim dostępność kuchni, prysznica oraz sanitariatów.

- Mam swoje ulubione pole namiotowe na Mazurach. Znalazłam je na Nocowanie.pl i zakochałam się w nim. Leży niedaleko Rucianego-Nidy, bezpośrednio nad Krutynią i ma nawet własną plażę. Jest miejsce na namiot, prysznic i kuchnia. Ogólnie świetne warunki, a poza tym jest spokojnie, co bardzo doceniam - mówi Magda z Warszawy.

Pole namiotowe Żelazny Most to rzeczywiście fantastyczne miejsce na wczasy na Mazurach. Leży przy szlaku kajakowym rzeki Krutyni, zapewniając gościom naprawdę bliski kontakt z naturą. Camping jest odpowiedni też na rodzinne wakacje, infrastruktura obejmuje bowiem nowe zaplecze sanitarne oraz kuchnię.

Turyści cenią też sobie liczne campingi na półwyspie helskim. W sezonie są tam tłumy fanów sportów wodnych. Niektórzy spędzają na campingach całe wakacje.

Urlop w kamperze to także hit lata
Urlop w kamperze to także hit lata© 123RF

Wyjazd pod namiot – propozycja dla każdego

Czasy, gdy urlop pod namiotem kojarzył się wyłącznie ze studenckimi wyjazdami i ogniskami do rana się skończyły. Owszem studenci chętnie z tej opcji korzystają, ale campingi i pola namiotowe to jednak propozycja dla każdego turysty, niezależnie od jego wieku.

Część tego typu obiektów specjalizuje się w przyjmowaniu rodzin - oddają do dyspozycji place zabaw dla dzieci, a nawet organizują animacje dla najmłodszych. Poza tym coraz częściej na campingach można znaleźć pralnie, bary i stołówki oferujące smaczne wyżywienie na miejscu.

Źródło artykułu:WP Turystyka
campingnamiotpoza miastem
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)