Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkanka Pragi znalazła w domu ptasznika

Mieszkanka Pragi Południe przeżyła stresujące chwile. Gdy wróciła ze spaceru, na ścianie w mieszkaniu zauważyła ptasznika olbrzymiego. Strażnicy miejscy, którzy go odłowili mówią, że był wielki i włochaty.

Ptasznik olbrzymi, którego odłowili strażnicyPtasznik olbrzymi, którego odłowili strażnicyŹródło: Straż Miejska Warszawa
d2buzoo
d2buzoo

Na stronie internetowej stołecznej Straży Miejskiej czytamy, że mieszkanka Pragi Południe wróciła ze spaceru do domu przy ulicy Łukowskiej i zamarła z przerażenia. "Na ścianie siedział wielki, włochaty pająk" - informuje Straż Miejska. Pojawił się on w mieszkaniu podczas jej nieobecności.

Znalazła w domu ptasznika

Nieproszony gość chodził po ścianie w przedpokoju. Przerażona kobieta wycofała się na klatkę schodową i zadzwoniła po pomoc do straży miejskiej.

Ekopatrol odłowił pająka i przetransportował go do ośrodka CITES na terenie warszawskiego zoo. Tam, jak informuje Straż Miejska, potwierdzono, że był to ptasznik olbrzymi, który najprawdopodobniej uciekł komuś z hodowli.

d2buzoo

Ptasznik olbrzymi

Ptasznik olbrzymi należy do największych współcześnie żyjących pajęczaków. Rozpiętość odnóży dorosłej samicy dochodzi do nawet 30 cm, a długość ciała mierzy do 10 cm.

U ptasznika olbrzymiego dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włosami. Naturalnie występuje jedynie w Brazylii, ale na całym świecie popularny jest jako zwierzę domowe.

Brak jest udokumentowanych przypadków śmierci od ukąszenia ptasznikowatego. W większości przypadków skutkiem ukąszenia jest krwawienie z pozostawionej rany i ból, rzadko nudności czy wymioty.

d2buzoo

Źródło: Straż Miejska Warszawa/Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2buzoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buzoo