Trwa ładowanie...
wieloryb

Wieloryb pływał pomiędzy jachtami. Ten widok zszokował turystów

Żeglarze i turyści zapewne nie mogli uwierzyć w to, co ukazało się im oczom. W zatłoczonej marinie nad Pacyfikiem, pomiędzy jachtami spokojnie pływał… wieloryb. Jak się tam dostał? Dlaczego wybrał to miejsce? To zagadka, której nie da się rozwikłać. I chociaż to piękny widok, to wielu mu współczuje.

Share
Wieloryb pływał pomiędzy jachtami. Ten widok zszokował turystów
Źródło: Facebook.com
d2672ks

Film z wielorybem w roli głównej cieszy się ogromną popularnością na Facebooku. Ma blisko 1,6 mln wyświetleń, ponad 29 tys. udostępnień i prawie tysiąc komentarzy. Wśród nich mnóstwo zachwytów nad niecodziennym widokiem i urodą wieloryba, ale internauci dostrzegli też ważny problem.

"Mam nadzieję, że ten piękny wieloryb stamtąd wyszedł", "Biedaczek, pewnie się zgubił", "Zgadzam się z tym, że wieloryb jest piękny, ale z pewnością była to dla niego pułapka. Mógłby też się poważnie zranić. Mam nadzieję, że ten biedak był w stanie się stamtąd wydostać. To chyba jeszcze dziecko i na pewno był przerażony" – czytamy w komentarzach. Na filmie widzimy również, że wśród turystów znaleźli się śmiałkowie, którzy zapragnęli pogłaskać wieloryba, co mogło się dla nich skończyć tragicznie.

Wieloryby mogą zabłądzić, gdy narażone są na nadmierny hałas wytwarzany przez silniki statków, który je dezorientuje. Przyczyną trudności z orientacją mogą być również zanieczyszczone albo zbyt płytkie wody. Nie wiadomo, gdzie dokładnie nakręcono film, ale mamy nadzieję, że ten wieloryb był w porcie tylko przy okazji, gościnnie i szybko się stamtąd wydostał.

Zobacz też: Wieloryb niemal zrzucił kobietę z deski

d2672ks

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2672ks
d2672ks