Trwa ładowanie...
d1rfn8n

Wietnam - najlepsze miejsce na smakowanie Azji

Największe miasto Wietnamu - Ho Chi Minh - to miejsce, w którym można spędzić wymarzony, egzotyczny urlop. Połączenie wypoczynku i zwiedzania to idealna opcja dla tych, którzy chcą uciec od zimy.
Share
Wietnam - najlepsze miejsce na smakowanie Azji
Źródło: efired/Shutterstock
d1rfn8n

Wietnam to coraz bardziej popularny kierunek wśród polskich turystów. Nie ma chyba lepszego miejsca na smakowanie Azji - dosłownie i w przenośni - bo ceny lokalnych specjałów kulinarnych są naprawdę niskie, a i malowniczych miejsc do zwiedzania nie brakuje. W ofercie biur podróży zajdziemy różne propozycje wakacji na wybrzeżu Morza Południowochińskiego. Dostępne są opcje z przelotem i hotelem oraz zwiedzaniem na własną rękę lub wypoczynkiem i wycieczkami objazdowymi w cenie (w tym w wersji _ deluxe _ ), a także łączone ze zwiedzaniem Laosu i Kambodży. Siedmiodniowy wyjazd do wietnamskiego kurortu (ze śniadaniami) kosztuje już od ok. 3800 zł.

- Wietnam zwiedza się na dwa sposoby, globtrotersko, z plecakiem lub z przewodnikiem, który realizuje z góry założony program. Biura podróży zbudowały ofertę dla miłośników obydwu sposobów podróżowania, choć wśród wyjeżdżających przeważają amatorzy zorganizowanych wycieczek objazdowych. Kuszące okazują się zróżnicowane programy zwiedzania, od okazałej przyrody po etniczne wioski - mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl. - W sezonie zima 2016/2017 do Wietnamu polecimy bezpośrednio z Warszawy.

Pola ryżowe w Wietnamie. _ Fot.sasinitpchai/Shutterstock _

d1rfn8n

Programy wycieczek objazdowych są bardzo różnorodne. Uczestnicy poznają uroki przyrody, ale też kulturę, aspekty religijne i codzienne życie mieszkańców. Wśród atrakcji dostępne są m.in.: wycieczka w okolicę Białego Jeziora, wodospadu Dantala (gdzie według legendy kąpały się wróżki i nimfy), zwiedzanie buddyjskich świątyń, zielonych pól ryżowych czy zatoki Ha Long. W ramach wycieczek objazdowych można także skorzystać z wyjątkowej możliwości przepłynięcia się tradycyjnymi łodziami w delcie Mekongu, snurkowania przy rafie koralowej czy pływania w łodzi ze szklanym dnem. Ciekawym punktem programu jest także wizyta u ludności etnicznej, np. w dolinie Sa Pa w wiosce Cat Cat, gdzie mieszkają Czarni Hmongowie. Można zobaczyć jak żyje i pracuje miejscowa ludność.
Wietnam to przede wszystkim kraj z bogatą historią. Podczas wycieczki warto odwiedzić też dawną strefę zdemilitaryzowaną czy Muzeum Wojny Wietnamskiej. Zobaczyć można słynne partyzanckie tunele Cu Chin, czyli symbol walki Vietkongu z wrogimi wojskami.
Warto pamiętać, że tylko w Wietnamie możemy wypić wódkę "żmijówkę" (z marynowanym wężem - żmiją lub kobrą w środku). Piją ją tylko mężczyźni, dlatego nazywana jest wietnamską viagrą.

d1rfn8n

Podziel się opinią

Share
d1rfn8n
d1rfn8n