Trwa ładowanie...

Wietnam - największe atrakcje tylko podczas wycieczki objazdowej

Wietnam odwiedza corocznie około 8 mln turystów z całego świata. Jak najlepiej zwiedzać ten niesamowity kraj? Oczywiście, że w trakcie zorganizowanej wycieczki objazdowej. Znaleźliśmy dla was najlepsze oferty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halong Bay w Wietnamie
Halong Bay w Wietnamie (pinterest.com)

Co warto wiedzieć o Wietnamie?

Socjalistyczna Republika Wietnamu jest piętnastym najbardziej zaludnionym krajem na świecie, usytuowanym nad Morzem Południowochińskim. Sąsiaduje z atrakcyjnymi turystycznie krajami Azji Południowo-Wschodniej: Chinami, Kambodżą oraz Laosem.

Malowniczy krajobraz Wietnamu pinterest.com
Malowniczy krajobraz Wietnamu

Wietnam charakteryzuje rozciągnięta południkowo powierzchnia, co skutkuje kilkoma strefami klimatycznymi na terenie kraju. Znajdziemy tutaj zarówno klimat zwrotnikowy wilgotny (odmiana monsunowa), jak i wilgotny podzwrotnikowy oraz zwrotnikowy z porami suchą i deszczową. Klimat Wietnamu sprzyja uprawie kawy (państwo ustępuje pod tym względem jedynie Brazylii), a także ryżu, herbaty, tytoniu czy ananasów.

Pola ryżowe w Wietnamie pinterest.com
Pola ryżowe w Wietnamie

W Wietnamie Północnym rozróżniamy podobny układ pór roku, jak w Polsce, z najprzyjemniejszymi (najmniej wilgotnymi) wiosną i jesienią. Lata są tutaj niezwykle gorące, z temperaturami oscylującymi w granicach 40 st. C i wilgotnością wynoszącą często aż 100 proc.

Slot

Południowy Wietnam to natomiast tak naprawdę dwie pory roku: sucha – od grudnia do maja z 50 proc. wilgotnością oraz deszczowa – od czerwca do listopada. W okresie od lipca do października pada tutaj prawie każdego dnia, zazwyczaj wieczorami. Najwięcej turystów przyjeżdża do Wietnamu pomiędzy grudniem a marcem.

Wodospady w Wietnamie pinterest.com
Wodospady w Wietnamie

Wietnam – wycieczki objazdowe pozwolą zwiedzić cały kraj

Podczas 10-dniowej wycieczki objazdowej "Bajeczny Wietnam" będziemy mieli okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne Wietnamu. Zwiedzimy m.in. Hanoi - stolicę kraju, tradycyjną wioskę Tho Ha, okolicę Zatoki Ha Long (turystycznego cudu świata), miasto Hue (byłą stolicę południowego Wietnamu), trasę Hai Van, starożytne Hoi An, Góry Marmurowe, sanktuarium My Son, Da Nang, Sajgon (Ho Chi Minh), Deltę Mekongu oraz Can Tho. Przeloty odbywają się z lotniska Chopina w Warszawie, a zakwaterowanie zapewnione jest w hotelach, na statku oraz w pociągu. W cenie wycieczki do Wietnamu otrzymujemy również śniadania, a także cztery lunche i jedną kolację.

"Good morning, Vietnam" to tańsza oferta egzotycznych wczasów. Wietnam możemy zwiedzić w 8 dni i zajrzeć do najciekawszych miejsc w kraju. Oprócz takich standardowych punktów wycieczki, jak Hanoi, Hue, Hoi An czy Da Nang, w Wietnamie zobaczymy ponadto miasto Ninh Binh. Słynna Zatoka Ha Long figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a łącznie doliczyć się tam można 3 tys. drobnych wysepek, z jaskiniami i tajemniczymi zakamarkami. Oprócz rejsu chińską dżonką po Zatoce Ha Long można również spróbować świeżych owoców morza i popływać kajakami.

Sklep w Hanoi pinterest.com
Sklep w Hanoi

"Ryż na Polu – Raj na Plaży" to dużo zwiedzania i plażowania na bajecznych, wietnamskich plażach okolic Phan Thiet. W cenie oferty również niezapomniany rejs statkiem z oglądaniem Groty Drewniana Głowa i Groty Niebiańskiego Pałacu oraz pokaz teatru lalek na wodzie (atrakcja o przeszło tysiącletniej tradycji). Będziemy mieli także okazję przejść się labiryntem ręcznie wykopanych podziemnych korytarzy CU CHI, gdzie stacjonował Wietkong – pierwotnie liczyły one aż 200 km. Na bilety wstępu, przewodników oraz wizę należy przygotować około 185 dolarów.

"Azja Express" to oferta wycieczki do Wietnamu, Tajlandii i Kambodży w marcu. Oprócz największych atrakcji turystycznych Wietnamu mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć skarby Azji Południowo-Wschodniej. To ”klejnoty Bangkoku” - świątynie Wat Traimit, Wat Phra Kheo, Wat Pho - a także atrakcje Tajlandii: rejs po rzece Chao Praya, targ wodny, plantacja palm kokosowych, most na rzece Kwai, wioska słoni, jaskinia Kao Sai, noc w dżungli czy Park Narodowy Erewan ze słynnymi wodospadami.

Slot

W Kambodży zwiedzimy kompleks świątyń Angkor Wat z Ta Phrom, usytuowaną pośród korzeni drzew, zbiornik retencyjny Srah Srang, zrujnowane starożytne miasto, Taras Słoni, Battambang (z wycieczką rowerową). Udamy się również w rejs po jeziorze Tonle Sap z pływającymi wioskami, największym tego rodzaju zbiorniku wodnym w tej części kontynentu, na pole śmierci Choeung Ek, do muzeum ludobójstwa, Pałacu Królewskiego oraz świątyni Srebrnej Pagody.

Ruiny świątyni w Wietnamie pinterest.com
Ruiny świątyni w Wietnamie

Wycieczka objazdowa "Perły Wietnamu" to wspaniała okazja, żeby w pełni poczuć, że w 15 dni na miejscu poznało się dany kraj. Pełen wspaniałych krajobrazów, docenianych na całym świecie zabytków i życzliwych ludzi - Wietnam to miejsce, na którego bogatą kulturę nie wpłynęły jego burzliwe historyczne dzieje. Zobaczymy tu turkusowe wody Morza Południowochińskiego, wapienne wyspy, pola ryżowe, delty najładniejszych rzek, tętniące życiem miasta oraz unikalne świątynie. Będzie również czas wolny na samodzielny odpoczynek lub plażowanie.

Zobacz, jak wygląda życie codzienne w Wietnamie:

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot