Trwa ładowanie...

Włoska wyspa wprowadza płatny wstęp na plażę. Chcą ograniczyć liczbę turystów

Plaża La Pelosa na Sardynii będzie od tegorocznego sezonu letniego płatna. Władze chcą też ograniczyć liczbę osób przebywających w tym miejscu jednocześnie.

Share
Włoska wyspa wprowadza płatny wstęp na plażę. Chcą ograniczyć liczbę turystów
Źródło: iStock.com
d2dbx5x

Ulokowana niedaleko miejscowości Stintino plaża przyciąga białym piaskiem i błękitną wodą. Turyści upodobali sobie to miejsce aż nadto, dlatego władze Sardynii zdecydowały się podjąć stanowcze kroki. Za wejście na plażę będzie pobierana opłata.

Jak podaje Radio Zet, zgodnie z uchwałą przyjętą przez radę gminy Stintino wstęp na plażę, położoną na wysuniętym cyplu w północno-zachodniej części wyspy, kosztować będzie 3,50 euro. Liczbę osób, jakie będą mogły tam przebywać, ograniczono do 1500 dziennie. Z opłaty zwolnione będą dzieci do 12 lat. Zasady te mają obowiązywać od czerwca do września.

Dotychczas przybywało tam dziennie nawet od 7 tysięcy plażowiczów, co znacznie przekracza możliwości tego miejsca i naraża uroczy zakątek na zniszczenia.

d2dbx5x

Pieniądze za bilety zostaną przeznaczone na utrzymanie środowiska naturalnego na plaży. Każda wchodząca na plażę La Pelosa otrzyma biodegradowalną bransoletkę.

W poprzednich latach na wszystkich plażach Sardynii wprowadzano zakaz wynoszenia piasku, bo każdego roku znikało go aż kilka ton. Na La Pelosie obowiązuje z tego powodu zakaz wnoszenia ręczników oraz toreb, aby ograniczyć ilości znikającego piasku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nagranie Polaków z Sardynii

d2dbx5x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dbx5x
d2dbx5x