WP

Włoskie miasteczko Esino Lario na sprzedaż. Burmistrz wyprzedaje je po kawałeczku

Burmistrz włoskiego miasteczka Esino Lario, Pietro Pensa, postanowił podzielić je na części i sprzedać. Tłumaczy swoją decyzję potrzebą pozyskania funduszy, których brakuje w gminnym budżecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burmistrz miasteczka Esino Lario znalazł niecodzienny pomysł na podreperowanie gminnego budżetu
Burmistrz miasteczka Esino Lario znalazł niecodzienny pomysł na podreperowanie gminnego budżetu (Shutterstock.com)
WP

– Sprzedaję miejscowość – poinformował Pietro Pensa, burmistrz miejscowości Esino Lari usytowanej na północy Włoch. Burmistrz nie sprzedaje jednak miasteczka w całości – podzielił je na części, a swój niebanalny pomysł reklamuje hasłem: "Sprzedam Esino".

Zobacz także: Kusząca okazja. Włoska wyspa do kupienia w cenie apartamentu

"280 euro za ławkę, 1130 euro za ławkę w komplecie z latarnią, 200 tys. euro za urząd gminny" – tak prezentuje się cennik miasteczka. Na sprzedaż wystawiono również czternaście rzeźb stacji z Drogi Krzyżowej, podarowanych miejscowości przez znanego artystę. Ich cena wynosi, bagatela, 600 tys. euro (ok. 2,5 mln zł).

WP

– Zostaliśmy pozostawieni sami sobie w naszej walce z wyludnieniem. Brakuje nam pieniędzy w kasie gminnej, dlatego postanowiłem zająć mocne stanowisko dla dobra wszystkich, wystawiając na sprzedaż symboliczne miejsca – wyjaśnia Pensa. – Aby poprawić jakość życia mieszkańców i ogólną sytuację w Esino, sprzedajemy je – dodaje.

Krajobraz Esino Lario Shutterstock.com
Podziel się

Jak podaje Radio Zet, jeszcze w latach 80. każdego roku w wakacje Esino Lario odwiedzało 10 tys. turystów, przyjeżdżających głównie z pobliskiego Mediolanu. Z czasem atrakcyjność miasteczka zaczęła maleć.

WP

Dziś Włochom bardziej opłaca się jeździć na wakacje do Egiptu czy Tunezji, przez co miejscowości takie jak Esino Lario znalazły się na skraju bankructwa. Sytuacji nie poprawia fatalny stan dróg i utrudnienia logistyczne. Nawet mieszkańcy miasta – szacuje się, że dziś w Esino Lario mieszka 700 osób – mają problemy z codziennym funkcjonowaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: "Wampir" z Włoch. Pogrzebany z kamieniem w ustach

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP