Trwa ładowanie...

Zaczyna się? Tam znów trzeba zakładać maseczki w samolotach

Władze Brazylii zdecydowały o przywróceniu pandemicznych obostrzeń. 25 listopada br. ponownie wszedł w życie obowiązek zasłaniania ust oraz nosa na pokładach samolotów i na lotniskach. Są jednak pewne wyjątki, a same zmiany budzą kontrowersje.

Brazylia przywraca maseczki w smaolotachBrazylia przywraca maseczki w smaolotachŹródło: Adobe Stock, fot: tonefotografia
d1eb8fu
d1eb8fu

Brazylia była jednym z ostatnich krajów, który zdecydował się na zniesienie dwuletniego obowiązku noszenia maseczek. Przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa złagodzono dopiero kilka miesięcy temu - w sierpniu tego roku. Okazuje się jednak, że turyści nie mogli długo się cieszyć normalnością.

Powrót maseczek

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19 w Brazylii, władze tego kraju postanowiły szybko reagować i zastosować zapobiegawczą politykę. Obowiązujący od 25 listopada br. nakaz noszenia maseczek na pokładach brazylijskich samolotów budzi kontrowersje. Zaskakuje szczególnie dlatego, że dopiero w sierpniu władze tego kraju zdecydowały się na zniesienie obostrzenia, a już teraz ponownie do niego wróciły.

Władze Brazylii przyznają, że zaostrzanie przepisów jest związane nie tylko ze wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem, ale także z tzw. sezonową charakterystyką pandemii. W ostatnich latach ministerstwo zdrowia zarejestrowało pewien trend. Chodzi o to, że największa liczba zachorowań występowała w okresie od listopada do połowy stycznia. Jest to czas bożonarodzeniowy, kiedy obywatele tego kraju częściej latają samolotami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Największe dziwactwa Wietnamczyków. "Dzieje się istne wariactwo"

Obostrzenia wracają, ale w łagodniejszym wymiarze

Chociaż obowiązek noszenia maseczek na pokładach samolotów w Brazylii powrócił, to aktualne przepisy nie są tak restrykcyjne, jak te sprzed kilku miesięcy. Pasażerowie nie muszą zakładać maseczek z filtrem typu N95 czy PFF2, lecz mogą nosić dowolne.

d1eb8fu

Co więcej, nie został wprowadzony zakaz serwowania napojów i jedzenia na pokładach samolotów - taki przepis funkcjonował do sierpnia tego roku. Jednocześnie, co jest oczywiste, pasażerowie mogą zdejmować maseczki podczas jedzenia w czasie rejsów.

Źródło: riotimesonline.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1eb8fu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eb8fu