Trwa ładowanie...

Zakaz lotów ponownie przedłużony. Tym razem o 3 tygodnie

Do końca roku będzie przedłużony zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym - wynika z rozporządzenia, które ma wejść w życie 9 grudnia br. Z zakazu wyłączone będą m.in. państwa UE, strefy Schengen oraz niektóre lotniska w USA.

Zakaz lotów zostanie przedłużony o 23 dniZakaz lotów zostanie przedłużony o 23 dniŹródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d1jqrv0
d1jqrv0

Obecny zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do Polski obowiązuje do 8 grudnia.

Zakaz lotów - nowe rozporządzenie

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 9 grudnia. Z zakazu wyłączone mają być m.in. państwa UE, strefy Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork w USA.

"Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym (dop. red. - 8 grudnia) terminie"- czytamy w projekcie rozporządzenia zamieszczonym w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów w BIP RM.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu lądowania na polskich lotniskach i lądowiskach wpisanych do odpowiednich ewidencji, samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców co do zasady przekracza 440. Oparte jest to o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Zakaz nie jest stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów czy wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie. Inne wyjątki można znaleźć w rozporządzeniu.

d1jqrv0

Zakaz lotów - do kiedy?

Co ciekawe, rozporządzenie nie będzie obowiązywało przez 14 dni, jak poprzednie, a przez ponad 3 tygodnie, a dokładnie do końca dnia 31 grudnia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Prace nad CPK idą bez zakłóceń. "To będzie stymulator gospodarki w latach kryzysu"

d1jqrv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jqrv0