Zamknęli popularny szlak. W te wakacje turyści już nim nie przejdą
Nie są tak popularne, jak szklaki w Tarach, ale na brak turystów na pewno nie mogą narzekać. Trasy górskie w Beskidach cieszą się wielką popularnością zarówno w sezonie, jak i w miesiącach jesiennych. Widomość o zamknięciu jednego z najbardziej uczęszczanych szlaków zmartwi zapewne wiele osób.
13.08.2024 11:01
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zamknięte dwa ważne szlaki
Babiogórski Park Narodowy zamknął w poniedziałek szlak niebieski w rejonie Babiej Góry. Jak poinformował, rozpoczął się jego remont, który potrwa do 20 września br. Prace prowadzone są na odcinku od Zawoi Policzne przez Norczak, Stonów, Rybną po Sulową Cyrhlę.
Park przypomniał, że od niespełna miesiąca remontowany jest także fragmentu szlaku czerwonego: od polany Krowiarki do Sokolicy. Prace potrwają do 15 września. Do tego czasu jest on zamknięty. Na Sokolicę wejść i zejść można szlakiem zielonym, czyli Percią Przyrodników.
Babia Góra - najwyższe po Tatrach pasmo górskie
Babia Góra to samotnie wznoszące się wysokie, niezbyt rozległe pasmo górskie między doliną Skawicy a Działami Orawskimi. Wschodnie krańce pasma wyznacza przełęcz Lipnicka leżąca na wysokości 986 m n.p.m., a zachodnie przełęcz Jałowiecka wyniesiona 1017 m n.p.m.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Babia Góra jest po Tatrach najwyżej wypiętrzonym obszarem Polski. Zajmuje stosunkowo niewielki obszar, bowiem całe pasmo liczy jedynie 10 km długości. W 1977 roku teren ten uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Obszar został objęty ochroną.
Babiogórski Park Narodowy powstał w 1954 roku i obejmuje całą okolicę najwyższej góry Beskidów - Babiej Góry (1725 m n.p.m.). Miejsce to przyciąga rzesze turystów.
Źródło: bgpn.pl, PAP