W PodróżyZdjęcia ze sklepu z kanaryjskiej wyspy. Drogo czy tanio?

Zdjęcia ze sklepu z kanaryjskiej wyspy. Drogo czy tanio?

Fuerteventura przyciąga także Polaków
Fuerteventura przyciąga także Polaków
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Wyspy Kanaryjskie to archipelag często wybierany przez turystów. Ze względu na panujący tam klimat, podróżni kochają odwiedzać to miejsce o każdej porze roku. Sprawdziliśmy ile, na Fuerteventurze zapłacić trzeba za podstawowe produkty, takie jak owoce, woda, pieczywo czy słodkie przekąski.

Ceny to jeden z tematów, który najbardziej interesuje turystów z Polski. Specjalnie je sprawdziliśmy, aby zaspokoić waszą ciekawość.

1 / 6

Ceny pieczywa na turystycznej wyspie

Ceny chleba na hiszpańskiej wyspie
Ceny chleba na hiszpańskiej wyspie© WP Turystyka

W jednym z marketów na Fuerteventurze w pobliżu miejscowości Morro Jable pieczywo nie jest specjalnie drogie. Za zwykłe bułki np. kajzerki zapłacimy ok. 0,2 euro (ok. 80 gr), z kolei za chleb ok. 1,5-1,8 euro (ok. 6,4-7,7 zł). Zakup rogalika croissanta to natomiast wydatek rzędu ok. 0,4-0,6 euro (1,6-2,5 zł).

Ceny słodkich przekąsek
Ceny słodkich przekąsek© WP Turystyka
2 / 6

Tyle zapłacimy za wodę

Woda butelkowa na Kanarach
Woda butelkowa na Kanarach© WP Turystyka

To, co najbardziej interesuje turystów oprócz pieczywa, to woda. Za paczkę sześciu 1,5-litrowych butelek z wodą mineralną zapłacimy 3,42 euro, czyli niecałe 15 zł. Po przeliczeniu jedna butelka kosztuje więc 0,57 euro (ok. 2,5 zł).

3 / 6

Owoce w hiszpańskim markecie

Ceny owoców w Morro Jable
Ceny owoców w Morro Jable© WP Turystyka

Truskawki, nektarynki, brzoskwinie czy banany. Wszystkie są zdrowymi i smacznymi przekąskami. Przedstawiamy, ile za te owoce zapłacić trzeba w markecie na wyspie Fuerteventura.

4 / 6

Jak prezentują się ceny na Kanarach?

Ceny pomidorów
Ceny pomidorów© WP Turystyka

Pomidory mają zróżnicowane ceny. Wszystko zależy od ich odmiany. Za kilogram zapłacić trzeba od 1,89 do 2,69 euro (ok. 8-11,5 zł). Droższe są małe pomidorki "cherry" w opakowaniach. Kilogram mieszanki czerwonych i pomarańczowych pomidorków kosztuje 5,3 euro (prawie 23 zł).

Pomidorki typu "cherry"
Pomidorki typu "cherry"© WP Turystyka
5 / 6

Słodkości w markecie w Morro Jable

Ciastka na każdą kieszeń
Ciastka na każdą kieszeń© WP Turystyka

W marketach na wyspie, tak jak w każdym miejscu w Europie, zobaczyć można rozmaite słodkości. Paczkę ciastek lub wafelków kupimy już nawet za niewiele ponad euro. Co ciekawe, w kanaryjskich dyskontach znajdziemy także rozmaite gotowe torty z bajkowymi ozdobami. Ceny urodzinowych ciast oscylują w granicach od 8,5 do 14 euro (ok. 37-60 zł). Możliwość kupienia gotowego tortu, dodatkowo z motywem z ulubionej bajki dziecka jest świetną możliwością dla zapominalskich rodziców, którzy wcześniej nie zamówili słodkiej niespodzianki.

Torty dostępne od ręki
Torty dostępne od ręki © WP Turystyka
6 / 6

Papier toaletowy

Papier toaletowy w markecie na wyspie
Papier toaletowy w markecie na wyspie© WP Turystyka

Artykuły higieniczne także mogą mieć różne ceny. Za przykładowe opakowanie papieru toaletowego trzeba zapłacić od 2,25 do 3,4 euro (ok. 9,6-14,5 zł).

Źródło artykułu:WP Turystyka
w podróżyfuerteventuraceny

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (29)