Trwa ładowanie...
d1e3564

Zimowy maj. Na Ukrainie spadł śnieg

Nie tylko w Polsce, ale również u naszego wschodniego sąsiada w środę, 6 maja spadł śnieg. Opady pojawiły się na zachodzie kraju, w tym w obwodzie lwowskim. Synoptycy przewidują, że zimowo zrobi się także w przyszłym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Ukrainy są zaskoczeni opadami śniegu w maju
Mieszkańcy Ukrainy są zaskoczeni opadami śniegu w maju (Getty Images)
d1e3564

Kiedy wszyscy z utęsknieniem czekają na ciepłe dni, zima nie chce dać o sobie zapomnieć – m.in. w Polsce i na Ukrainie. U naszego sąsiada zabieliło się w wielu miejscach na zachodzie kraju. Przez trudne warunki na drogach (śliska nawierzchnia) doszło do kilku kolizji.

Turyści muszą uważać

Aura na Ukrainie zmienia się jak w kalejdoskopie. Po opadach śniegu pojawiły się w czwartek, 7 maja, intensywne opady deszczu i porywisty wiatr. Ukraiński instytut meteorologiczny ostrzega, że w Karpatach można spodziewać się niebezpiecznych warunków do turystyki. W wyniku opadów śniegu przewiduje się wzrost pokrywy śnieżnej do 20, a w wyższych partiach do 35 cm.

 Getty Images
(Getty Images)

W Polsce w połowie maja zrobi się zimowo

Pogoda szykuje potężne uderzenie chłodu z północy w dniach od 11 do 15 maja. Przewiduje się, że na Górnym Śląsku spadnie nawet kilkanaście centymetrów śniegu.

d1e3564

Atak zimy w Polsce prognozuje serwis Severe Weather Europe, powołując się na wyliczenia amerykańskiego modelu pogodowego GFS. Istnieje 50-75 proc. szans na pojawienie się śniegu oraz przymrozków, które zagrażają uprawom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Rosyjski pług śnieżny. Ich pomysłowość zaskakuje

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564