Trwa ładowanie...
d491k0m

Zostawili pamiątkową tabliczkę w Rysach. Tak kolejarze chcieli uwiecznić zdobycie szczytu

Na szczycie Rysów pojawiła się pamiątkowa tabliczka z imionami i nazwiskami wspinaczy. Na taki pomysł wpadli pochodzący ze Słowacji kolejarze. Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, zarówno po słowackiej, jak i polskiej stronie, są oburzeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skandal wywołali uczestnicy zakładowej wycieczki ze słowackiej firmy kolejowej
Skandal wywołali uczestnicy zakładowej wycieczki ze słowackiej firmy kolejowej (Facebook.com, Fot: TANAP)
d491k0m

Niefrasobliwi turyści czy wandale? W sieci trwa żywa dyskusja, a internauci zadają sobie pytanie: "kto stoi za tym kuriozalnym wybrykiem?". Okazuje się, że skandal wywołali uczestnicy zakładowej wycieczki z firmy kolejowej, którzy postanowili w oryginalny sposób uwiecznić udaną wspinaczkę na szczyt.

Michal Stanko, szef firmy Rail Cargo Carrier Slovakia przyznał, że choć nie był pomysłodawcą pozostawienia "pamiątki" na szczycie, o planach jej umieszczenia wiedział i wyraził na to zgodę. – Biorę winę na siebie i nasza firma zrobi wszystko, by usunąć wszystkie szkody tym wyrządzone – powiedział Stanko w rozmowie z aktuality.sk.

Przymocowanie tabliczki na Rysach bulwersuje również polskich turystów i strażników TPN-u, jednak z racji tego, że została ona zamontowana po słowackiej stronie, nasi przedstawiciele parku nie mogą interweniować.

d491k0m

Pavol Majko, szef TANAP-u (słowacki odpowiednik polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego) zlecił już usunięcie pozostawionej przez turystów "pamiątki". Można więc założyć, że niebawem zniknie ze szczytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ile kosztuje nocleg w górach

d491k0m

Podziel się opinią

Share

d491k0m

d491k0m