ycipk-2jpms5

3 miesiące za darmo we Włoszech! Koszty pokryje Airbnb

Cztery osoby spędzą za darmo 3 miesiące w miejscowości Grottole w Italii. Skorzystają tam z lekcji włoskiego, poznają mieszkańców oraz wezmą udział w kursie gotowania. Wszystkie koszty pokryje serwis Airbnb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
3 miesiące za darmo we Włoszech! Koszty pokryje Airbnb
3 miesiące za darmo we Włoszech! Koszty pokryje Airbnb (Youtube.com)
ycipk-2jpms5

Mniejsze włoskie miasteczka w ostatnich latach wyludniają się. Społeczność wybiera większe miasta, jak Mediolan, Rzym czy Neapol. Głównie z powodów zarobkowych. Wcześniej pisaliśmy o miejscowości Sambuca di Sicilia, gdzie zostało wystawione na sprzedaż kilkadziesiąt nieruchomości za...1 euro. Natomiast teraz przyszedł czas na ratowanie Grottole.

Grottole to miejscowość na południu Włoch, w prowincji Matera. W 2016 r. zamieszkiwało ją 2186 osób. Od tego czasu miasto coraz bardziej się "kurczy" pod względem liczby mieszkańców.

ycipk-2jpms5

Organizacja non profit "Wonder Grottole", zajmująca się m.in. rewitalizacją zabytkowego miasteczka, oraz portal Airbnb postanowili zachęcić turystów do odwiedzania miasteczka. Wpadli na pomysł, aby zaprosić 4 osoby na 3-miesięczne wakacje - za darmo. Za zakwaterowanie, jak i dojazd zapłaci Airbnb. Serwis zapewnia również po 900 euro na miesiąc na dodatkowe wydatki dla każdego z uczestników projektu.

Aplikacje można było składać do 17 lutego poprzez formularz zamieszony na stronie Airbnb. Teraz zostanie wybranych 30 kandydatów, z którymi prowadzone będą dalsze rozmowy podczas wideokonferencji. 29 marca wybrane zostaną 4 osoby, które pojadą do Grottole. Przygoda potrwa od 1 czerwca do 30 sierpnia.

Organizatorzy akcji przygotowali dla wybranej czwórki specjalny program, który pozwoli poznać historię i zaplecze kulturalne miasteczka, zgłębić jego atrakcje, a tym samym zachęcić coraz więcej osób do odwiedzania Grottole.

ycipk-2jpms5

Tymczasowi "mieszkańcy" będą mogli skorzystać z lekcji włoskiego, spotkań z miejscowymi rolnikami, którzy pokażą jak hoduje się zwierzęta według lokalnych tradycji, a także nauki gotowania włoskiej kuchni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciao Italia! Rzym w 24 godziny

ycipk-2jpms5
ycipk-2jpms5
ycipk-2jpms5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2jpms5