Trwa ładowanie...

3 miesiące za darmo we Włoszech! Koszty pokryje Airbnb

Cztery osoby spędzą za darmo 3 miesiące w miejscowości Grottole w Italii. Skorzystają tam z lekcji włoskiego, poznają mieszkańców oraz wezmą udział w kursie gotowania. Wszystkie koszty pokryje serwis Airbnb.

3 miesiące za darmo we Włoszech! Koszty pokryje AirbnbŹródło: Youtube.com
d4h2h8f
d4h2h8f

Mniejsze włoskie miasteczka w ostatnich latach wyludniają się. Społeczność wybiera większe miasta, jak Mediolan, Rzym czy Neapol. Głównie z powodów zarobkowych. Wcześniej pisaliśmy o miejscowości Sambuca di Sicilia, gdzie zostało wystawione na sprzedaż kilkadziesiąt nieruchomości za...1 euro. Natomiast teraz przyszedł czas na ratowanie Grottole.

Grottole to miejscowość na południu Włoch, w prowincji Matera. W 2016 r. zamieszkiwało ją 2186 osób. Od tego czasu miasto coraz bardziej się "kurczy" pod względem liczby mieszkańców.

d4h2h8f

Organizacja non profit "Wonder Grottole", zajmująca się m.in. rewitalizacją zabytkowego miasteczka, oraz portal Airbnb postanowili zachęcić turystów do odwiedzania miasteczka. Wpadli na pomysł, aby zaprosić 4 osoby na 3-miesięczne wakacje - za darmo. Za zakwaterowanie, jak i dojazd zapłaci Airbnb. Serwis zapewnia również po 900 euro na miesiąc na dodatkowe wydatki dla każdego z uczestników projektu.

Aplikacje można było składać do 17 lutego poprzez formularz zamieszony na stronie Airbnb. Teraz zostanie wybranych 30 kandydatów, z którymi prowadzone będą dalsze rozmowy podczas wideokonferencji. 29 marca wybrane zostaną 4 osoby, które pojadą do Grottole. Przygoda potrwa od 1 czerwca do 30 sierpnia.

Organizatorzy akcji przygotowali dla wybranej czwórki specjalny program, który pozwoli poznać historię i zaplecze kulturalne miasteczka, zgłębić jego atrakcje, a tym samym zachęcić coraz więcej osób do odwiedzania Grottole.

Tymczasowi "mieszkańcy" będą mogli skorzystać z lekcji włoskiego, spotkań z miejscowymi rolnikami, którzy pokażą jak hoduje się zwierzęta według lokalnych tradycji, a także nauki gotowania włoskiej kuchni.

d4h2h8f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciao Italia! Rzym w 24 godziny

d4h2h8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h2h8f