ycipk-1cp03g

Apel aktywistów: "Pomóżcie słoniom na Sri Lance!"

"Zakończcie te barbarzyńskie tortury" apelują aktywiści z fundacji Save Elephant do premiera Sri Lanki. Petycja dotycząca zaprzestania wykorzystywania słoni w uroczystościach została podpisana już przez ponad 8000 osób. Wszystko po tym, jak ujawniono zdjęcia wychudzonej słonicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oburzenie wywołały zdjęcia 70-letniej słonicy Tikiiri
Oburzenie wywołały zdjęcia 70-letniej słonicy Tikiiri (Facebook.com, Fot: Save Elephant Foundation)
ycipk-1cp03g

Niedawno pisaliśmy o 70-letniej słonicy Tikiiri, której zdjęcia trafiły do internetu. Choć stara i bardzo wychudzona, była wykorzystywana w lokalnym święcie, którego głównym elementem jest przemarsz słoni niosących błogosławieństwo Buddy. Teraz obrońcy praw zwierząt apelują, aby bojkotować tego typu uroczystości i atrakcje.

Fundacja Save Elephant, która upubliczniła szokujące zdjęcia, zachęca ludzi, aby pisali listy do premiera Sri Lanki, Ranila Wickremesinghe, z prośbą o interwencję. „Chcemy zmusić lankijski rząd do podjęcia natychmiastowych działań” – powiedzieli przedstawiciele fundacji telewizji CNN, którzy domagają się zakazu wykorzystywania słoni.

ycipk-1cp03g

Tikiiri brała udział w pochodach z okazji Święta Zęba w Kandy. Pradeep Nilanga Dela, jeden z organizatorów uroczystości, zapewniał, że słonica nie została wykorzysta w czasie finałowego przemarszu i znajduje się pod opieką weterynarza. Dla aktywistów to jednak ciągle za mało.

Elisa Allen, z międzynarodowej organizacji na rzecz zwierząt PETA, zauważa, że słonie często są wykorzystywane w wielu miejscach turystycznych i świątyniach. "Turyści, którzy odwiedzają Sri Lankę, mogą chociażby odmówić przejażdżki na słoniach. Można pomóc tym zwierzętom również poprzez unikanie wszelkich atrakcji, które popierają takie wykorzystywanie słoni lub ich przetrzymywanie".

ycipk-1cp03g

Allen podkreśliła również, że słonie w nie są przystosowane do słuchania ludzkich poleceń czy przewozu osób, gdyż jest to zupełnie sprzeczne z ich naturą.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
ycipk-1cp03g
ycipk-1cp03g
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1cp03g