Trwa ładowanie...
d30q3lc

Festiwal "tortur". Podczas święta na Sri Lance ludzie się bawią, a słonie cierpią

Do sieci trafiły zdjęcia 70-letniej słonicy, która jest tak wychudzona, że widać jej prawie wszystkie kości. Na domiar złego, jest ona wykorzystywana w festiwalu religijnym, które trwa do 15 sierpnia. Jednak żaden z wiernych ani turystów nie zauważył fatalnego stanu zdrowia zwierzęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
70-letnia Tikiiri jest ekstremalnie wychudzona, czego nie widać w trakcie świątecznego pochodu
70-letnia Tikiiri jest ekstremalnie wychudzona, czego nie widać w trakcie świątecznego pochodu (Facebook.com, Fot: Save Elephant Foundation)
d30q3lc

Kandy Esala Perahera, czyli Festiwal Zęba to kilkudniowy festiwal odbywający się w mieście Kandy od przeszło 1700 lat. Jego główną częścią jest uroczysty pochód do Świątyni Zęba (Dalada Maligawa), gdzie, zgodnie z nazwą, przechowywany jest właśnie jeden ząb Buddy, który głosił przesłanie, aby nie krzywdzić innych.

Czy jednak festiwalowy pochód jest prawdziwym świętem? Uczestniczą w nim nie tylko tancerze, ale też zakryte ozdobnym kostiumem słonie. Przechodzą one nocami wiele kilometrów, aby wyznawcy Buddy poczuli jego błogosławieństwo. Błogo natomiast nie mogą poczuć się same zwierzęta, których nogi są spętane w trakcie chodzenia, a oczy oślepione jaskrawym światłem.

Fundacja Save Elephant udostępniła jednak zdjęcia słonicy, uczestniczącej w pochodzie. 70-letnia Tikiiri jest dramatycznie wychudzona, czego nie widać w czasie przemarszu. Fundacja zadała w poście pytanie dotyczące święta: "Jak możemy to nazwać błogosławieństwem lub czymś świętym, jeśli narażamy inne życie na takie cierpienie?"

d30q3lc

Zdjęcia wywołały powszechne oburzenie, jednak rzecznik Świątyni Zęba w Kandy, która jest organizatorem festiwalu, zapewnił, że zawsze dbają o zwierzęta, a Tikiiri została odwiedzona przez weterynarza.
Fundacja Save Elephant przypomina jednak, że 12 sierpnia przypadał Światowy Dzień Słonia i jeśli obrazy tego typu dalej będą akceptowane, to nie można zapewnić bezpiecznego życia tym zwierzętom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Chciała zrobić zdjęcie. Gorzko pożałowała

d30q3lc

Podziel się opinią

Share
d30q3lc
d30q3lc