Trwa ładowanie...

Atrakcja turystyczna rodem z horroru. Nie każdy miałby odwagę wejść do środka

W niewielkiej wsi w Czechach stoi kościół, który kilka lat temu stał się upiorną atrakcją. W drewnianych ławkach świątyni od lat modlą się wierni. Sęk w tym, że ani jedna z tych "osób" nie jest żywa...

Atrakcja turystyczna rodem z horroru. Nie każdy miałby odwagę wejść do środkaŹródło: Shutterstock.com
d4engs6
d4engs6

Siedzą nieruchomo i mają pochylone głowy. Od lat są pogrążeni w modlitwie. Pierwsze odczucie, jakie wywołuje widok postaci odzianych w białe szaty zakrywające ich twarze, to przerażenie i dreszcze na plecach. Ma się wrażenie, że kościół jest pełen ludzi, a jednocześnie pusty. Bo tak naprawdę przecież nikogo w nim nie ma…

Owe "duchy" wiernych to tak naprawdę gipsowe rzeźby odziane płótnem. Są dziełem studenta Jakuba Hadravy, który w 2012 r. umieścił je w kościele w ramach artystycznej instalacji. Miała znaleźć się tam tylko na chwilę, ale okazało się, że turyści ją pokochali. 32 rzeźby przedstawiają Niemców sudeckich, którzy przed laty mieszkali w tamtejszej wiosce. Dla podkręcenia efektu niektóre z nich pokryto fosforem, aby w nocy mogły świecić się.

Kościół św. Jerzego w miejscowości Luková (to właśnie w nim znajduje się ta oryginalna atrakcja) znajduje się ok 45 km od Pilzna. Jego najstarsze elementy, z prezbiterium i zakrystią pochodzą z XIV w. Jednak "sławę" przyniosła mu dopiero instalacja przypominająca o duchach minionych epok. Zjawiskowe rzeźby stały się prawdziwym turystycznym hitem. Żeby je zobaczyć, trzeba wcześniej umówić się telefonicznie. Kościół można zwiedzać w soboty od godziny 13:00 do 16:00.

Poniżej umieszczamy wideo, na którym widać, jak dzięki efektom muzycznym kościół nabrał jeszcze większego efektu grozy. Musimy przyznać, że świątynia wydaje się naprawdę "creepy". Nam się podoba. A wam? Chcielibyście odwiedzić to miejsce?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Największe atrakcje sierpnia na polskim niebie

d4engs6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4engs6