Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Atrakcje nad morzem. Polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania

Polskie wybrzeże Bałtyku cieszy się dużą popularnością wśród turystów nie tylko w okresie letnim. Nasze morze zimą przyciąga nie tylko morsów. Warto odkryć największe atrakcje nad morzem i wybrać się w podróż do najsłynniejszych nadmorskich miejscowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadmorskie miejscowości kuszą latem i zimą
Nadmorskie miejscowości kuszą latem i zimą (Shutterstock.com)

Poniżej znajdziesz kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas zimowego wypadu nad morze. Poza ciągnącą się kilometrami plażą, każde z nich ma jeszcze wiele innych atrakcji, które powinien zobaczyć każdy turysta.

Jod i lód

Powodów, dla których część turystów wybiera się zimą nad Bałtyk jest wiele. Przede wszystkim po sezonie jest tam mniej turystów, co przekłada się zarówno na ilość miejsc w hotelach, pubach i restauracjach. Jeśli więc marzy ci się romantyczny spacer tylko we dwójkę z zachodzącym słońcem w tle, to w zimie masz do tego najlepszą okazję. W dodatku pokryte śniegiem wybrzeże to widok wart zapamiętania.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Mniejsza liczba turystów wpływa również na ceny pobytu. Właściciele hoteli zachęcają urlopowiczów niskimi cenami i atrakcyjnymi ofertami wypoczynkowymi. Zimą nad morze ściągają również kuracjusze poszukujący jodu. Jest go o wiele więcej niż latem, a wszystko to dzięki wietrznej pogodzie i częstym sztormom. To dlatego zimą wystarczy kilka dni, by naładować baterie i poczuć się rześko. Obecność jodu w powietrzu pozytywnie wpływa na koncentrację, likwiduje ospałość, a także przeciwdziała depresji.

Na bałtyckim wybrzeżu można znaleźć wiele miejsc, które przyciągają turystów o każdej porze roku. Oto kilka najpopularniejszych:

Kołobrzeg

Wielu Polaków spytanych o Pomorze Zachodnie, jako jedno z pierwszych miejsc wymienią Kołobrzeg. Zimą warto wybrać się w tamte rejony nie tylko ze względu na długie, czyste i zadbane plaże, ale również liczne źródła solanki i borowiny. Czynią one z miasta jedną z najsłynniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Poza tym warto wspiąć się na usytułowaną tuż przy porcie latarnię morską i podziwiać rozpościerające się wokół widoki. Dzieci zainteresuje również tamtejsze oceanarium, a także muzeum 6D, jedyna taka atrakcja w Europie.

Latarnia morska w Kołobrzegu Shutterstock.com
Latarnia morska w Kołobrzegu (Shutterstock.com)

Mielno

Amatorzy historii znajdą tu kilka poniemieckich bunkrów, mających za zadanie chronić wybrzeża przed ewentualnym atakiem. Grube na ponad pół metra betonowe ściany oraz wzmocnione metalowymi belkami stropy służyły niegdyś za składy amunicji. Zarówno Bałtyk, jak i pobliskie jezioro Jamno przyciągają rokrocznie całe rzesze morsów. Pomnik zwierzęcia, od którego grupa wzięła swoją nazwę można znaleźć na Promenadzie Przyjaźni. Pomimo mniejszej liczby turystów tamtejsze kluby tętnią życiem przez cały rok.

Slot

Ustka

Powietrze w Ustce jest uznawane za najczystsze w kraju, ale to nie jedyna rzecz, z której słynie miejscowość. Położone pośród wydm miasteczko posiada swój magiczny klimat zacisznej miejscowości z charakterystycznymi, niskimi domkami w pruskiej zabudowie. Zarówno młodszych jak i starszych przyciągnie natomiast tamtejsze Muzeum Figur Woskowych. Wizerunki znanych muzyków, aktorów czy innych osobliwości znajduje się przy samej plaży, tuż obok tamtejszej latarni.

Nad morzem turyści zjawiają się przez cały rok. Jedni wybierają się w podróż ze względu na lecznicze właściwości jodu, innym odpowiada spokojna i cicha atmosfera wokół. Nie ma wątpliwości, że polskie wybrzeże warto odwiedzić o każdej porze roku.

Artykuł powstał przy współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT

Podziel się opinią

Share
Slot