Trwa ładowanie...
d4dv0yb

Austria. Tragiczny wypadek w wąwozie. Na turystów osunęły się skały

W wąwozie Bärenschützklamm w regionale Styria w Austrii doszło do śmiertelnego wypadku. Na turystów osunęły się skały. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby. Osiem zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skała zabiła dwie osoby
Skała zabiła dwie osoby (Wikimedia Commons)
d4dv0yb

Do tragediidoszło w w środę, 8 lipca, kiedy to turyści przemierzali ciasny wapienny wąwóz, który znajduje się w gminie Pernegg and dder Mur ok. 40 km na północ od Grazu. Przejście przez wąwóz umożliwiają drewniane galeryjki, mostki i schodki, zamocowane na jego progach.

Na turystów w pewnym momencie spadł oderwany od ściany kawałek skały. Zginęły dwie osoby. Agencja Reuters donosi, że były to dwie kobiety: 50-letnia Węgierka i 21-letnia Austriaczka. Rannych w wyniku zdarzenia zostało 8 osób.

d4dv0yb

Wąwóz zostanie zamknięty dla turystów

Na miejsce wysłano cztery śmigłowce. Ze względu na trudne warunki, ratownicy musieli wykorzystać liny, aby dostać się do poszkodowanych. Wezwana została także specjalnie przeszkolona ekipa, specjalizująca się w udzielaniu pomocy osobom biorącym udział w wyprawach canyoningowych (przemierzanie kanionów).

Akcja ratownicza trwała 8 godzin. Z powodu zagrożenia, wąwóz zostanie tymczasowo zamknięty dla turystów. Opadające skały zniszczyły część drewnianych pomostów. Miejsce trzeba będzie na nowo przystosować do odwiedzin miłośników ekstremalnych sportów.

Źródło: "PAP", "Reuters"

d4dv0yb

Nowy gatunek bakterii w Alpach. Ma pomóc rozkładać plastik

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dv0yb

Podziel się opinią

Share

d4dv0yb

d4dv0yb