Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Jest szansa, że pomoże sfinansować więcej usług

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zaapelował do posłów o poparcie poprawki Senatu dotyczącej definicji imprezy turystycznej, którą można sfinansować bonem turystycznym. Sejmowa komisja ma we wtorek, 14 lipca zająć się propozycjami Senatu.

Bon turystyczny to temat, który porusza wszystkich PolakówBon turystyczny to temat, który porusza wszystkich PolakówŹródło: 123rf, Maciej Gillert
d37v5kg
d37v5kg

Bon turystyczny 500 plus to pomysł rządu na wsparcie branży turystycznej i polskich rodzin.

We wtorek, 13 lipca będzie ponownie przedmiotem obrad komisji sejmowych, które rozważą poprawki Senatu. Jedna z nich dotyczy rozszerzenia definicji imprezy turystycznej. Jeśli zostanie zaakceptowana, to ramach bonu będzie można sfinansować nie tylko transport czy nocleg w hotelu, ale także np. zamówienie przewodnika czy wynajęcie kajaku.

Bon turystyczny 500+ - gdzie można wydać pieniądze?

Walczy o to Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który w piśmie do Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poseł Urszuli Ruseckiej zaapelował o poparcie poprawki, która rozszerza definicję imprezy turystycznej w ustawie o polskim bonie turystycznym.

W pierwotnej wersji projektu mowa jest jedynie o finansowaniu tylko tych usług turystycznych, które byłyby połączone z co najmniej jeszcze jedną usługą w ramach tej samej podróży bądź wakacji. Zdaniem rzecznika wymaga to zmiany.

d37v5kg

"Przykładowo jeden przedsiębiorca musiałby zorganizować spływ kajakowy i dodatkowo zapewnić transport na niego. Te dwie usługi realizowane oddzielnie, przez odrębne podmioty nie mogłyby być finansowane ze środków bonu turystycznego" – napisał w liście Adam Abramowicz, który uważa, że należy rozszerzyć definicję imprezy turystycznej o pojedyncze usługi, co pozwoli zapewnić źródło finansowana szerszej grupie przedsiębiorców i nie spowoduje nierówności konkurencyjnych.

"Rozwiązanie, które przyjął Sejm mówi, że skorzystać mogą z niego tylko organizatorzy imprez turystycznych, natomiast podmioty świadczące pojedyncze usługi turystyczne są z tego wyłączone. To jest niekorzystne rozwiązanie, ponieważ wyklucza drobnych przedsiębiorców. Dlatego apelowaliśmy do Sejmu i Senatu o zmiany. Senat zaproponował poprawkę, aby także organizator turystyki, czyli pojedynczy mikroprzedsiębiorca mógł skorzystać z tego z bonu. Będę uzasadniał konieczność przyjęcia tej poprawki na Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz przekonywał posłów do tej zmiany" - dodaje Abramowicz.

Bon turystyczny 500+ - kiedy wypłata środków?

Polacy z niecierpliwością czekają na wypłatę środków z bonu turystycznego. Kiedy ona nastąpi?

d37v5kg

"Mogę z całą pewnością powiedzieć, że systemy informatyczne ZUS oraz Polskiej Organizacji Turystycznej są gotowe, by 26 lipca wypłacić pierwsze świadczenia. W przyszłym tygodniu mamy posiedzenie Sejmu, na którym mam nadzieję, przyjmiemy bon turystyczny. Zapewne pan prezydent podpisze go niezwłocznie, ponieważ to była jego inicjatywa" - mówiła kilka dni temu wicepremier z rozmowie z Wirtualną Polską.

Źródło: Radio Zet/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Co z bonem turystycznym 500+? Emilewicz komentuje

d37v5kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37v5kg