Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Już wiadomo, kiedy będą pieniądze

Świetne wieści w sprawie bonu turystycznego 500 plus. Już w tym tygodniu ma ruszyć rejestracja firm, u których będzie można bon zrealizować. A od 31 lipca świadczeniobiorcy będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bon turystyczny 500 plus będzie ważny do marca 2022 r.Bon turystyczny 500 plus będzie ważny do marca 2022 r.Źródło: 123RF, dziewul
d49zfte

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy poinformował, że od 31 lipca br. rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Otrzymają je SMS-em w postaci kodu, który trzeba będzie okazać podczas realizacji usługi.

Jak informuje PAP, wcześniej, bo od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm, u których będzie można bon zrealizować.

Bon turystyczny - jak złożyć wniosek?

Obsługa bonu turystycznego 500 plus będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby się zarejestrować, należy mieć profil na PUE. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

d49zfte

Lista miejsc, w których będzie można zrealizować bon turystyczny 500 plus będzie dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny - dla kogo?

Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin z dziećmi oraz branży turystycznej, która ucierpiała w tym roku przez pandemię koronawirusa.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje 1000 zł.

d49zfte

Bon turystyczny 500 plus - do kiedy ważny?

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

500+ w formie bonu? Prezes ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d49zfte
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49zfte
d49zfte