Trwa ładowanie...

Bon turystyczny niemożliwy do zrealizowania przez obostrzenia. Czy przedłużą jego ważność?

Temat skróconych ferii 2021 i zamkniętych obiektów noclegowych spędza sen z powiek przedsiębiorcom z branży turystycznej, ale także rodzicom, którzy chcieliby móc zaplanować ferie z dziećmi, jak co roku. Niektórzy już zrobili rezerwacje, za które mieli zapłacić bonem turystycznym. Ale skoro z bonu obecnie nie ma jak skorzystać, to czy termin jego ważności zostanie przedłużony?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ferie w tym roku szkolnym będą inne niż dotychczasFerie w tym roku szkolnym będą inne niż dotychczasŹródło: 123RF
ddwtj0m
ddwtj0m

Obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa, obiekty noclegowe czynne są tylko dla wybranej grupy, np. osób w podróży służbowej czy wykonujących zawód medyczny oraz pacjentów i ich opiekunów. Wiadomo także, że nie zostaną one otwarte na ferie 2021, które w tym roku szkolnym odbędą się w całym kraju w tym samym terminie.

Czy przedłużą termin ważności bonu turystycznego?

Rząd chce by od 4 do 17 stycznia dzieci i młodzież pozostały w domach. Zakazano też organizacji wyjazdów grupowych. Rodzice, którzy planowali wypoczynek, mówiąc wprost, są wkurzeni. A ci, którzy chcieli za nocleg zapłacić bonem turystycznym zastanawiają się, czy jego termin ważności zostanie przedłużony, skoro przez dobrych kilka miesięcy nie ma możliwości skorzystania z niego?

- Rozmowy dotyczące modyfikacji i zakresu Polskiego Bonu Turystycznego trwają w MRPiT niemal od początku funkcjonowania programu. Są one ściśle związane z regularnymi spotkaniami z przedstawicielami branży turystycznej i dynamiką sytuacji epidemicznej - mówi w rozmowie z WP Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. - Zmieniające się obostrzenia i kolejne prace nad pomocą dla przedsiębiorców (m.in. tzw. tarcza turystyczna i tarcze branżowe) determinują fakt, że temat PBT cały czas przewija się w dyskusjach.

Bon turystyczny 500 plus

Przypomnijmy, że Polski Bon Turystyczny funkcjonuje od 1 sierpnia br. W ramach projektu na każde dziecko (do 18 r. życia) w rodzinie przyznawane jest wsparcie w wysokości 500 zł (w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności wypłacane jest dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł, czyli razem 1000 zł). Środkami można zapłacić np. za pobyt w hotelu. Bon można zrealizować do marca 2022 r., ale pojawia się coraz więcej głosów, że ten termin powinien zostać przedłużony o przynajmniej kolejne pół roku. Czy tak się stanie? Tego na razie nie wiadomo.

- Na ten moment nie jesteśmy w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi, czy zakres pomocy w ramach programu zostanie poszerzony lub przedłużony - przyznaje Anna Salamończyk-Mochel.

ddwtj0m

Warto dodać, że zainteresowanie bonem turystycznym od początku sierpnia było ogromne. Z danych z  23 listopada br. wynika, że aktywowano dotychczas 1 mln 87 bonów na łączną kwotę 934 mln zł. - Płatności z wykorzystaniem PBT wykonano 321 tys. razy - wartość tych transakcji to 235 mln zł - dodaje Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy POT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Ferie 2021 bez wyjazdów. Burmistrz Wisły: jest fatalnie, jesteśmy wypompowani z pieniędzy

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

ddwtj0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddwtj0m