Trwa ładowanie...

British Airways odwołują kolejne loty z lotniska Heathrow. To dalsze pokłosie pandemii

Skasowano kolejne 629 lotów realizowanych przez brytyjską linię lotniczą z i na lotnisko Heathrow do końca października. W sezonie zimowym (od końca października do marca 2023) z siatki połączeń zniknęło ok. 10 tys. lotów.

Heathrow od długiego czasu mierzy się z brakami kadrowymi Heathrow od długiego czasu mierzy się z brakami kadrowymi Źródło: Adobe Stock, fot: Milosz Maslanka POLAND milosz.m@hotmail.com
dgph5p6

Skasowane połączenia dotyczą przede wszystkim krótkich tras - krajowych i europejskich. Przewoźnik zwraca jednak uwagę, że w większości przypadków skasowane zostaną loty na tych trasach, które są obsługiwane przez inne linie.

Pandemia wywołała braki kadrowe na lotnisku Heathrow

British Airways zapewnia także, że ma to na celu zminimalizowanie zakłóceń w sezonie zimowym. Chodzi głównie o kluczowe trasy wakacyjne w ostatnim tygodniu października, gdy w większości szkół Anglii trwa przerwa w połowie semestru.

dgph5p6

Linie lotnicze British Airways w największym stopniu odczuwają skutki problemów kadrowych na Heathrow. Problemy kadrowe powstały w efekcie ograniczenia zatrudnienia podczas pandemii COVID-19.

Gdy po zniesieniu restrykcji w podróżach popyt powrócił do dawnego poziomu, okazało się, że brakuje pracowników do obsługi biletowo-bagażowej, ochrony czy sprzątania

Limity pasażerów na lotnisku Heathrow

Aby opanować sytuację, władze Heathrow wprowadziły kilka tygodni temu limit 100 tys. odlatujących pasażerów dziennie. Początkowo miał on obowiązywać do 11 września, ale tydzień temu został przedłużony do 29 października.

dgph5p6

Aby uniknąć przekroczenia swojego udziału w tym limicie 100 tys. pasażerów, British Airways na początku sierpnia wstrzymały na dwa tygodnie sprzedaż biletów na loty krótkodystansowe z Heathrow. Brytyjski przewoźnik już wcześniej skasował z rozkładu na okres od kwietnia do października ok. 30 tys. lotów.

Ukochany kraj Polaków na urlop. "Tutaj jest po prostu bosko"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgph5p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgph5p6