Trwa ładowanie...

Certyfikaty POT 2018. Miejsca w Polsce, które każdy powinien odwiedzić choć raz

Certyfikaty POT 2018 – najważniejsza nagroda w branży – zostały przyznane po raz szesnasty. Złoty Certyfikat 2018, czyli "turystycznego Oscara" otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Certyfikaty POT 2018. Miejsca w Polsce, które każdy powinien odwiedzić choć raz
Źródło: Adrian Grycuk / pl.wikipedia.org
d2hfbp1

Polska Organizacja Turystyczna podczas uroczystej gali w hotelu Renaissance Warsaw Airport wyróżniła 13 produktów turystycznych.

Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej. POT nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób.

– Już po raz szesnasty Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne produkty turystyczne. Cieszę, że z roku na rok poziom zgłoszeń jest coraz wyższy i mamy coraz więcej do zaoferowania zarówno turystom krajowym, jak i odwiedzającym nasz kraj gościom zza granicy. Konkurs, poza promocją nagrodzonych atrakcji, jest także formą docenienia ciężkiej pracy pasjonatów, którzy je tworzą – mówił podczas gali Witold Bańka z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Jak co roku, kapituła przyznała dziesięć certyfikatów POT, a turyści w ogólnopolskim głosowaniu zdecydowali, że certyfikat internautów otrzyma "Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią". Najważniejszą nagrodą jest jednak złoty certyfikat, który może otrzymać jedynie produkt nagrodzony we wcześniejszych latach zwykłym certyfikatem POT. W tej kategorii kapituła brała pod uwagę jedynie laureatów sprzed trzech lub więcej lat.

d2hfbp1

"Turystycznego Oscara" w 2018 r. zdobyło Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce szczególne na turystycznej mapie stolicy. Do Złotego Certyfikatu nominowani byli także: Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

W tym roku Polska Organizacja Turystyczna zdecydowała się na stworzenie jeszcze jednego rodzaju wyróżnienia. Powstał certyfikat specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne. Pierwszy w historii certyfikat specjalny otrzymało Muzeum Mleka w Grajewie. To interaktywny, nowoczesny obiekt, w którym można się dowiedzieć, jaką drogę przechodzi mleko zanim trafi na sklepowe półki.

– Atrakcje, które wyróżniamy w konkursie na najlepszy produkt turystyczny, są naprawdę wyjątkowe i zasługują na to, by dowiedzieli się o nich turyści z całego świata. Konkurs, poza aspektem promocyjnym, ma także na celu pokazanie praktyk i wzorców, z których może korzystać cała branża. Wierzę, że dzięki temu powstaną kolejne fascynujące miejsca na mapie turystycznej Polski. Zwycięzcom serdecznie gratuluję – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy złotego certyfikatu POT jest kampania promocyjna realizowana przez POT o wartości 150 tys. zł. Certyfikaty POT mogą otrzymać następujące produkty turystyczne: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

d2hfbp1

Posiadanie Certyfikatu POT jest cenną nagrodą – prestiżowo i wizerunkowo. Posiada też wartości praktyczne. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w oczach klientów. Odgrywa rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych.

Muzeum Powstania Warszawskiego – zdobywca złotego certyfikatu 2018

Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz trafiał do współczesnego odbiorcy? Muzeum Powstania Warszawskiego łączy przeszłość ze współczesnością, miejsce pamięci z innowacyjną ekspozycją. To miejsce, w którym za pomocą multimediów, odtworzono atmosferę powstańczej stolicy. W niepowtarzalny sposób oddziałuje na odwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem – pomaga zrozumieć historię. Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z tych, które nowoczesnymi środkami przekazu zakorzenia wydarzenia sprzed lat we współczesnej świadomości narodowej. To jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez turystów krajowych. Muzeum zlokalizowane jest w zabytku architektury przemysłowej.

Certyfikaty POT 2018 zdobyli:
Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis (www.hydropolis.pl)

Hevelianum (www.hewelianum.pl/)

d2hfbp1

Kompleks Sztolnia Królowa Luiza (www.sztolnialuiza.pl/)

Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady (www.lawendowaosada.pl/)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (www.wilanow-palac.pl/)

Muzeum Pałac w Rogalinie (www.rogalin.mnp.art.pl/)

d2hfbp1

Ski-Raft Spływy Pontonowe Bardo (www.ski-raft.pl/)

Spływ przełomem Dunajca (www.flisacy.pl/)

Stare Kino Cinema Residence (www.cinemahotel.pl/)

Zamek Moszna (www.moszna-zamek.pl/)

d2hfbp1

Certyfikat specjalny – Muzeum Mleka w Grajewie (www.muzeummleka.pl)

Certyfikat internautów – Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią (www.labiszyn.pl/artykuly/162/labiszynskie-spotkania-z-historia)

Wyróżnienie – Ster na Bydgoszcz (www.sternabydgoszcz.pl/)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mamy świadectwo Einsteina. Porównaj swoje oceny z ocenami naukowca Wydanie: 10 października 2018

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2hfbp1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hfbp1
d2hfbp1