Trwa ładowanie...
d4655w0

"Czarny Chrystus". Pielgrzym zrobił prawdziwą furorę w stolicy Filipin

Mieszkańcy i turyści spotkali w Manili katolickiego pielgrzyma z Portugalii, który - jak twierdzą - swoim wyglądem przypomina "Czarnego Nazarejczyka". Sergio Pereira był zaskoczony niecodzienną nobilitacją, ale zgodził się pozować do zdjęć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portugalczyk do złudzenia przypominał Jezusa
Portugalczyk do złudzenia przypominał Jezusa (Twitter.com/ Cedric Castillo)
d4655w0

Wielbiciele Czarnego Nazarejczyka (wizerunek Jezusa Chrystusa rozpowszechniony wśród chrześcijańskiej czarnej społeczności w Afryki i Ameryki Południowej - przyp. red.) proszą w stolicy Filipin o wspólne zdjęcia z portugalskim pielgrzymem. Ich zdaniem przypomina Syna Bożego. Mężczyzna zrobił prawdziwą furorę i od kilku dni jest o nim głośno w okolicy, a tłumy ludzi chcą go zobaczyć osobiście. W rozmowie z lokalnymi mediami tłumaczył, że jest szczęśliwy, że jego wygląd kojarzy się z Jezusem.

d4655w0

Postać Czarnego Chrystusa (Cristo Nergo), mimo iż nieco kontrowersyjna dla europejskich chrześcijan, jest aprobowana przez kościół katolicki i kościoły protestanckie. W czwartek 9 stycznia na ulicach Manili obchodzone będzie Traslacion, wydarzenie religijne, które co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz nagranie. Po oceanie przesuwa się prawdziwe monstrum

d4655w0

Podziel się opinią

Share

d4655w0

d4655w0