Trwa ładowanie...
d3lofrs

Disneyland w Paryżu - Disneyland Paris

Największe atrakcje
Disneyland w Paryżu - Disneyland Paris
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: JWToinou

Disneyland w Paryżu odwiedza rocznie ok. 10 mln turystów. Park rozciąga się na 56 ha powierzchni i oprócz krain tematycznych posiada restauracje i hotele w zróżnicowanym standardzie.

Disneyland – parki i krainy tematyczne

Na kompleks pierwszego parku paryskiego Disneylandu składają się 4 krainy i jedna ulica główna:

  • Main Street – główna aleja parku rozrywki, stylizowana na amerykańską ulicę lat 20.; znajdują się tu sklepy, restauracje, ratusz, tory wyścigowe oraz stacja główna kolejki kursującej po parku;
  • Frontierland – świat dzikiego zachodu, gdzie spotkać można kowbojów, salony i banki, a także dom strachów, miasteczko Pocahontas, sztuczne jezioro ze statkami parowymi oraz górniczą kolejkę górską;
  • Adventureland – część Disneylandu, która oferuje moc przygód m.in. w mieście z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, sklepach i restauracjach związanych ze światem Króla Lwa, azjatyckiej dżungli z kolejką w stylu Indiany Jonesa oraz części poświęconej Piratom z Karaibów;
  • Fantasyland – dzielnica Disneylandu ze sławnym disnejowskim zamkiem Śpiącej Królewny, poświęcona Królowej Śniegu, Pinokiowi, Piotrusiowi Panu i Alicji w Krainie Czarów;
  • Discoveryland – kraina przyszłości ze statkiem kosmicznym, karuzelą międzyplanetarną, torem samochodowym, kolejką górską i symulatorem wyprawy w kosmos.

W skład Disneylandu wchodzi także park Walt Disney Studios, gdzie można poznać kulisy powstawania bajek lub skorzystać z jednej z 14 atrakcji: samochodzików, rollercoasterów, kolejek, karuzel i domu strachów.

Disneyland – godziny otwarcia i cennik

Godziny otwarcia Disneylandu zmieniają się w ciągu roku. W lecie otwarty jest od 10:00 do 23:00, a w zimie od 10:00 do 20:00.

Cennik biletów wstępu do Disneylandu w Paryżu jest zróżnicowany:

  • dzieci 3-11 lat: 1 dzień / 1 park - 43 €, 1 dzień/ oba parki – 54 €, 2 dni / oba parki – 95 €, 3 dni / oba parki - 118 €,
  • dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 dzień / 1 park - 51 €, 1 dzień / oba parki – 62 €, 2 dni / oba parki – 112 €, 3 dni / oba parki - 139 €.

Disneyland – lokalizacja i dojazd

Disneyland znajduje się poza granicami Paryża, w miejscowości Marne La Vallee.

Do parku Disneya można dostać się pociągiem RER linii A, który zawiezie nas z centrum Paryża (np. ze stacji Châtelet) na stację końcową Marne-la-Vallée Chessy (Disneyland). Spod stacji do poszczególnych hoteli odjeżdża bezpłatny bus.

Z lotnisk Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly do Disneylandu kursuje specjalny bus (The Magical Shuttle). Połączenie jest bezpośrednie i zawiera transfer do poszczególnych hoteli parku. Busy odjeżdżają z terminali lotnisk średnio co 45 minut. Koszt przejazdu to 10 € za dzieci i 23 € za osoby dorosłe.

Z lotniska Beauvais-Tillé najlepiej przetransportować się najpierw OUIBUSEM (airbusem) kursującym bezpośrednio na lotnisko Paryż-Charles de Gaulle (9 €), a następnie skorzystać z The Magical Shuttle.

Na terenie Disneylandu znajduje się także biuro wypożyczalni samochodów Hertz, które zlokalizowane jest także na wszystkich trzech lotniskach Paryża.

Loty bezpośrednie z Polski do Paryża obsługują lotniska w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku oraz Wrocławiu, za pośrenictwem linii Air France, LOT, Ryanair i Wizz Air. Koszt biletu w jedną stronę to od 300 do 1000 zł.

Do Paryża można polecieć również z przesiadkami w Monachium, Londynie czy Mediolanie z Lublina, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Rzeszowa, Szczecina i Łodzi. Bilety w jedną stronę to koszt od 1200 zł do 3500 zł.

Disneyland w Paryżu - Disneyland Paris
Czas lotu / jazdy samochodem

2,5 h samolotem / 14 h samochodem

Strefa czasowa

UTC+01:00

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

- koszulka dziecięca z nadrukiem: 85 zł
- maskotka: 100 zł
- noc w hotelu (pokój 2 os.): 1800 zł

Godziny otwarcia

- lato - od 10:00 do 23:00
- zima - od 10:00 do 20:00

Ceny biletów

od 43 EUR do 139 EUR

Orientacyjna odległość

1 600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lofrs
d3lofrs
d3lofrs