Trwa ładowanie...

Dzieci spędzały wakacje na Mazurach. Teraz są bohaterami

Dzieci, które wypoczywały na Mazurach, zachowały się wyjątkowo odpowiedzialnie, dzięki czemu uratowały życie zwierzakowi. - Znalazły uwięzione w głębokim dole szczenię wilka. Dzięki ich natychmiastowej reakcji wilczek został uwolniony przez leśników i wypuszczony do lasu - poinformowało Nadleśnictwo Korpele.

Młody wilczek wpadł do dołu, z którego nie mógł się wydostać Młody wilczek wpadł do dołu, z którego nie mógł się wydostać Źródło: Lasy Państwowe, fot: P. Dobrzyński
d3cukk8
d3cukk8

Do zdarzenia doszło w okolicy Kulki w województwie warmińsko-mazurskim. Szczenię wilka wpadło do głębokiego dołu wykopanego na prywatnym polu, nieopodal lasu. Maluch nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

Młody wilk uwięziony w dole

Wystraszonego wilczka znalazły dzieci, bawiące się w okolicy. Natychmiast powiadomiły właściciela gospodarstwa agroturystycznego o zaistniałej sytuacji, a ten przekazał wiadomość leśniczemu z Leśnictwa Kulka w Nadleśnictwie Korpele. Po przybyciu na miejsce leśnicy potwierdzili, że jest to bardzo młody wilk. Po zgłoszeniu nietypowego znaleziska do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie podjęli próbę uwolnienia zwierzęcia.

- Bez problemów wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrej kondycji, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie - powiedział Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele. - Po uwolnieniu od razu pobiegł do lasu, do swoich - dodał mężczyzna. Leśnicy są przekonani, że młody wilk nie był długo uwięziony w dole.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Urlop na wyspie. "Częściej słyszę język polski niż jakikolwiek inny"

Bohaterski czyn dzieci

Jak podkreślają leśnicy, godna pochwały jest postawa dzieci, które po znalezieniu wilczka od razu powiadomiły dorosłych, a ci odpowiednie służby. Dzięki takiej reakcji można było szybko podjąć działania i pomóc uwięzionemu zwierzęciu, żeby wróciło do swojego naturalnego środowiska.

d3cukk8

W mediach społecznościowych internauci nie szczędzą pochwalnych komentarzy pod adresem dzieci. "Dobrym jest się od dziecka albo nigdy", "Brawo dzieci i ukłony dla rodziców", "Brawo dla dzieciaków" - czytamy pod postem udostępnionym na Facebooku. "Gdyby w pobliżu była matka tego zwierzątka, dzieciaki byłyby zagrożone" - zauważył jeden z internautów.

Nadleśnictwo Korpele administruje lasami należącymi m.in. do wielkiego kompleksu Puszczy Piskiej i do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej oraz wieloma niewielkimi kompleksami leśnymi. Jak szacują służby ochrony środowiska, w całym województwie warmińsko-mazurskim żyje 160 wilków.

d3cukk8

Źródło: "Tygodnik Szczytno"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cukk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cukk8