Trwa ładowanie...
ycipk-30aloq

Etiopia sadzi drzewa. W ciągu jednego dnia posadzono 350 mln roślin

W poniedziałek 29 lipca w ciągu 12 godzin Etiopczycy posadzili 350 mln (!) drzew. Bez wątpienia jest to światowy rekord. W akcję zaangażowano wszystkie struktury społeczne. Teraz media społecznościowe pękają w szwach od zdjęć dumnych mieszkańców Etiopii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Etiopii udało się w poniedziałek pobić rekord liczby drzew posadzonych w ciągu jednego dnia
Etiopii udało się w poniedziałek pobić rekord liczby drzew posadzonych w ciągu jednego dnia (Facebook.com, Fot: EthioTube)
ycipk-30aloq

Pierwotnie planowano posadzenie 200 mln sadzonek, ale liczba ta szybko przekroczyła początkowe założenia. W północnej części kraju drzewa sadził nawet sam szef rządu. "Dzisiaj Etiopia postara się wspólnie pobić światowy rekord dla zielonego dziedzictwa" – napisało na Twitterze biuro premiera Abiya Ahmeda Alego.

Akcja sadzenia drzew jest częścią kampanii ekologicznej, która zakłada posadzenie 4 mld drzew od maja do października tego roku. Zgodnie z raportem Ministerstwa Rolnictwa Etiopii, od początku akcji posadzono już 2,6 mld sadzonek.

ycipk-30aloq

Według informacji pochodzących od pozarządowej organizacji Farm Africa, obecnie zalesione jest mniej niż 4 proc. powierzchni Etiopii. W porównaniu z końcem XIX w., kiedy lasy zajmowały 30 proc. obszaru kraju jest to alarmująca liczba.

Kampania, w którą zaangażowani są zarówno obywatele, jak i organizacje pozarządowe, ma na celu zwalczanie skutków wylesiania kraju, spowodowanego m.in. szybko rosnącą populacją Etiopii, która przekroczyła już 100 mln osób.

ycipk-30aloq

Etiopii udało się w poniedziałek pobić rekord liczby drzew posadzonych w ciągu jednego dnia. Kraj pokonał Indie, które w 2017 r. posadziły w ciągu doby 66 mln roślin. Etiopia posadziła ich aż 350 mln. Miejmy nadzieję, że projekty ekologiczne wpłyną na świadomość mieszkańców i pomogą w odbudowywaniu ekosystemu, który przez lata był sukcesywnie niszczony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Deweloper przesadził ważące 29 ton drzewo

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-30aloq

ycipk-30aloq
ycipk-30aloq