Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

"Firenado" na niebie. Nietypowe zjawisko w Wielkiej Brytanii

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce pożaru fabryki tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii, mogli zaobserwować rzadki widok. Ogień wysoki na 25 m "tańczył" nad płonącymi zabudowaniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe zjawisko podczas gaszenia pożaru
Nietypowe zjawisko podczas gaszenia pożaru (Youtube.com)

Podczas akcji gaśniczej strażacy sfilmowali wyjątkowe, bardzo rzadkie zjawisko, mieli okazję zaobserować, jak wysoki słup ognia przemieszcza się po płonącym terenie.

– "Fascynujące", "niewiarygodne", "zawsze chciałem zostać strażakiem" – komentowali internauci, zachwyceni tak nietypowym obrazem.

To, co nas zdumiewa, świadków zdarzenia nie dziwi. Jak zatem powstał taki nietypowy efekt?

– Dzieje się tak w przypadku, kiedy zimne powietrze dostaje się nad gorące, a pod nimi płonie ogień. Wtedy tworzy się wir podobny do tornada – mówił jeden z uczestników akcji gaśniczej, który sfilmował wydarzenie i udostępnił nagranie w internecie.

Tłumienie ognia, który wybychł w fabryce tworzyw sztucznych w Woodville w South Derbyshire zaczęło się 7 sierpnia o godz. 15.00 Akcja ratownicza trwała ponad 12 godzin. Stwierdzono, że zapaliły się palety z tworzywa sztucznego, które zwykle używane były do produkcji plastikowych skrzyń do supermarketów.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale ogromna czarna chmura dymu długo unosiła się nad miastem, na którą narzekali mieszkańcy i zaniepokojeni dzwonili do lokalnych służb bezpieczeństwa.

Slot

Źródło: Daily Mail

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciekawe zjawiska na nocnym niebie w 2018 roku

Podziel się opinią

Share
Slot