Trwa ładowanie...
ycipk-4mcno4

"Firenado" na niebie. Nietypowe zjawisko w Wielkiej Brytanii

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce pożaru fabryki tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii, mogli zaobserwować rzadki widok. Ogień wysoki na 25 m "tańczył" nad płonącymi zabudowaniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe zjawisko podczas gaszenia pożaru
Nietypowe zjawisko podczas gaszenia pożaru (Youtube.com)
ycipk-4mcno4

Podczas akcji gaśniczej strażacy sfilmowali wyjątkowe, bardzo rzadkie zjawisko, mieli okazję zaobserować, jak wysoki słup ognia przemieszcza się po płonącym terenie.

– "Fascynujące", "niewiarygodne", "zawsze chciałem zostać strażakiem" – komentowali internauci, zachwyceni tak nietypowym obrazem.

ycipk-4mcno4

To, co nas zdumiewa, świadków zdarzenia nie dziwi. Jak zatem powstał taki nietypowy efekt?

– Dzieje się tak w przypadku, kiedy zimne powietrze dostaje się nad gorące, a pod nimi płonie ogień. Wtedy tworzy się wir podobny do tornada – mówił jeden z uczestników akcji gaśniczej, który sfilmował wydarzenie i udostępnił nagranie w internecie.

Tłumienie ognia, który wybychł w fabryce tworzyw sztucznych w Woodville w South Derbyshire zaczęło się 7 sierpnia o godz. 15.00 Akcja ratownicza trwała ponad 12 godzin. Stwierdzono, że zapaliły się palety z tworzywa sztucznego, które zwykle używane były do produkcji plastikowych skrzyń do supermarketów.

ycipk-4mcno4

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale ogromna czarna chmura dymu długo unosiła się nad miastem, na którą narzekali mieszkańcy i zaniepokojeni dzwonili do lokalnych służb bezpieczeństwa.

Źródło: Daily Mail

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciekawe zjawiska na nocnym niebie w 2018 roku

ycipk-4mcno4
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4mcno4

ycipk-4mcno4
ycipk-4mcno4