Trwa ładowanie...
db55815

Hiszpania. Baleary przyjmą od 1 lipca turystów z zagranicy

Na archipelagu Balearów od 1 lipca pojawią się pierwsi zagraniczni turyści. Zgodę na plany autonomicznego rządu Balearów musi dać jeszcze rząd Pedro Sancheza. Decyzja ma zapaść do jutra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W czerwcu mogą ruszyć korytarze bezpieczeństwa z Niemiec
W czerwcu mogą ruszyć korytarze bezpieczeństwa z Niemiec (Getty Images)
db55815

Zajmujacy się turystyką w hiszpańskim rządzie, Iago Negueruela, poinformował, że balearskie władze czekają, aż rząd udzieli im pozwolenia na wprowadzenie pilotażowego programu. Zakłada on przyjmowanie na archipelag zagranicznych turystów bez odbywania obowiązkowej kwarantanny.

- Spodziewamy się wydania takiej zgody przez rząd Pedra Sancheza w najbliższych godzinach lub najpóźniej do jutra - mówił Negueruela w rozmowie z mediami. Jego zdaniem pierwsze grupy turystów mogłoby dotrzeć na Baleary z Niemiec już w połowie czerwca.

db55815

Jak donosi agencja PAP, w środę hiszpańskie radio Cadena Ser informowało, że pierwszy tzw. bezpieczny korytarz, łączący Niemcy i Baleary zostanie uruchomiony już w połowie czerwca, dzięki platformie turystycznej opartej na sztucznej inteligencji Track Journey Assistant.

Stan zagrożenia epidemicznego do 7 czerwca

Swobodny ruch turystyczny w Hiszpanii ma zostać przywrócony od 1 lipca. Od tego czasu turyści nie będą musieli również odbywać 14-dniowej kwarantanny. Plażowiczów obowiązywać ma nakaz zachowania co najmniej metrowego odstępu, a uczęszczane przez nich plaże powinny być bezpłatne oraz podlegać władzom gminy. Stan zagrożenia epidemicznego ma być ważny w Hiszpanii do 7 czerwca.

Wycieczki z Polski do Hiszpanii są dostępne w biurach podróży. A ich ceny są bardzo przystępne. Tydzień w lipcu można zarezerwować już od 1199 zł (ze śniadaniami), a w opcji all inclusive od 1599 zł.

db55815

Źródło: PAP

Hiszpania. Teraz to inny świat. Polka z Barcelony: czuję się jak w filmie science fiction

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815