Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Hiszpania. Podczas podróży będzie potrzebny kod QR

Hiszpański rząd przypomina turystom, że przed podróżą do Hiszpanii należy wypełnić w internecie formularz zdrowia. Kiedy to zrobią, otrzymają kod QR, dzięki któremu będą mogli przekroczyć granicę.

Podczas wakacji w Hiszpanii trzeba będzie przestrzegać obowiązujących zasad Podczas wakacji w Hiszpanii trzeba będzie przestrzegać obowiązujących zasad Źródło: Getty Images
d6okip5
d6okip5

Rząd Hiszpanii podał warunki, jakie należy spełnić, aby wjechać do kraju. Jednym z nich jest uzyskanie kodu QR. Aby go otrzymać, należy 48 godzin przed podróżą wypełnić internetowy formularz zdrowia. Trzeba w nim podać m.in. informacje o ostatnio przebytych chorobach, ostatnich podróżach (wraz z datami) oraz numer telefonu i adres, pod którym zamierzamy przebywać w Hiszpanii.

Każdy, kto wypełnia ankietę zostaje najpierw uprzedzony o tym, że bierze pełną odpowiedzialność za prawdziwość podawanych informacji. Po wypełnieniu ankiety podróżny otrzyma na swój telefon komórkowy kod QR, który będzie musiał następnie okazać służbom granicznym.

Turyści mogą wjechać do Hiszpanii na określonych zasadach

Władze kraju opublikowały wcześniej przepisy, które mówią o zasadach przyjmowania turystów przylatujących lub przypływających do Hiszpanii. Podróżnym są sprawdzane dokumenty, mierzona jest temperatura, a na koniec, jak podaje portal "Rzeczpospolita", lekarz "wizualnie" ocenia ich stan zdrowia.

d6okip5

Obywatele Unii Europejskiej mogą podróżować do Hiszpanii już od 21 czerwca. Wyjątek stanowiła Portugalia, dla której granice pozostawały zamknięte do 1 lipca.

Źródło: "Turystyka.rp.pl"

Wakacje 2020. Kolejne kraje otwierają się na Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6okip5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6okip5