Trwa ładowanie...
ycipk-25j19j

Idea "domku na drzewie". Architekt poszedł o krok dalej

Aibek Almasov zaprojektował szklany dom, którego centralną część stanowi drzewo. Tę niecodzienną konstrukcję podziwiać można w lesie, w górach w Kazachstanie. Projekt ma być alternatywą dla ciasnej i dusznej przestrzeni wielkich miast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Architekt Aibek Almasov zaprojektował szklany dom, którego centrum stanowi drzewo
Architekt Aibek Almasov zaprojektował szklany dom, którego centrum stanowi drzewo (Facebook.com/ A.Masow Architects)
ycipk-25j19j

Jego artystyczna wizja zakłada, że nieruchomość, którą nazwał "drzewo w domu", ma być nowoczesnym miejscem odosobnienia duchowego. Ma cylindryczny kształt, jest cały ze szkła, a pośrodku zostało umieszczone drzewo.

Kręte, białe schody pozwalają odwiedzającym na swobodne poruszanie się po wnętrzu nietypowej nieruchomości. Na samej górze architekt umieścił taras widokowy, z którego można podziwiać widok na las.

ycipk-25j19j

Zdaniem artysty połączenie wzornictwa przemysłowego z naturą ma pokazać, że otaczamy się niepotrzebnymi rzeczami i możemy też porzucić warunki życia, w których przyszło nam żyć w miastach. Projekt ten ma być alternatywą dla dusznej architektury miejskiej.

Mielibyście ochotę pokontemplować w odosobnieniu pełnym zielonej przestrzeni? Trzeba przyznać, że wygląda trochę jak wampirze "sanktuarium" w Phoenix, w którym mieszkała wampirza rodzina Cullenów w popularnym filmie "Zmierzch".

ycipk-25j19j

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji „od kuchni”?

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-25j19j

ycipk-25j19j
ycipk-25j19j