Trwa ładowanie...
d1iet7e

Inwazja pluskiew w hotelu. Tępiciel robactwa radzi zajrzeć pod prześcieradło

Nadchodzi letni sezon podróży, które mogą zamienić się w istny koszmar. Okazuje się, że niektóre hotele zacięcie walczą z pluskwami. Brytyjski tępiciel robactwa przestrzega pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inwazja pluskiew w hotelu
Inwazja pluskiew w hotelu (WP.PL)
d1iet7e

Pluskwy w hotelu

Mario Stanchev, londyński technik zwalczania szkodników, ostrzega podróżnych, że są narażeni na przypadkowe sprowadzenie pluskiew do domu. Nawet jeśli przebywają w pięciogwiazdkowych hotelach.

Jak wytępić pluskwy?

Tępiciel robactwa ujawnił, jak powstrzymać inwazje. "Moja rada to po prostu sprawdzanie pokoju z latarką, zanim nawet wniesiesz do niego swój bagaż. Pobieżne spojrzenie pod prześcieradło nie powie ci całej historii" - tłumaczy Stanchev.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

"Zdejmij prześcieradła, weź latarkę i sprawdź pod materacem. W szczelinach ramy łóżka i wokół zagłówka. Nie wstydź się, że obrazisz pracowników hotelu - musisz wiedzieć, czy na pewno nie jesteś zagrożony" - dodaje.

d1iet7e

Zobacz także: Jak to jest z tą czystością w hotelach? Poznaj prosty sposób, żeby to sprawdzić

"Przechowuj cały swój bagaż w wannie lub pod prysznicem. Śliska powierzchnia sprawia, że robactwo nie będzie mogło przedostać się do torby" - przyznaje Brytyjczyk. Mówi również, aby brudną bieliznę trzymać w plastikowej torbie. Z dala od podłogi.

Jak pozbyć się robactwa z domu?

Zanim przyniesiesz torbę do domu, znajdź miejsce z powierzchnią bez dywanu, a następnie wytrzyj podłogę mokrą szmatką. "Te dwie proste wskazówki sprawią, że każda pluskwa uciekająca z bagażu będzie miała trudności ze znalezieniem nowej kryjówki w twoim domu. Teraz poszukaj jakichkolwiek śladów pluskiew w torbie lub na ubraniach" - podpowiada Stanchev.

Zobacz także: Wyspy Gili Gili. Tropikalny raj backpackerów

Źródło: dailymail.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iet7e

Podziel się opinią

Share
d1iet7e
d1iet7e