Jak szukać noclegu za granicą? Podpowiadamy, jak wybrać dobry hotel
Jeżeli nie wiesz, czym kierować się podczas przeglądania ofert wyjazdowych na tegoroczny urlop, skorzystaj z naszych porad. Podpowiadamy, jak szukać noclegu za granicą i wybrać dobry hotel w interesującej nas lokalizacji – gwiazdki to nie wszystko.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Korzystaj z przedsprzedaży i rabatów i płać mniej za wyższy standard
- Turyści najczęściej wybierają hotele 4 i 5-gwiazdkowe, co wynika m.in. ze zmiany terminu, w którym kupują wakacje i z coraz większych oczekiwań - mówi Klaudyna Mortka z serwisu Wakacje.pl. - Podróżujemy więcej, dzięki czemu wiemy, czego możemy się spodziewać po hotelu z trzema gwiazdkami, a czego po obiekcie z pięcioma. Zdecydowanie więcej Polaków kupuje też wakacje w przedsprzedaży i korzysta z dużych rabatów, co pozwala na rezerwację wyższego standardu hotelu niż gdyby kupili ofertę w sprzedaży regularnej. Jeśli bierzemy pod uwagę hotel 3-gwiazdkowy i niżej, sprawdźmy dokładnie jego położenie. Często są to bowiem hotele miejskie w ścisłych centrach i stanowią świetną bazą wypadową, które sprawdzają się np. na Wyspach Kanaryjskich.
Warto już teraz skorzystać właśnie z wycieczek typu first minute. Świetną okazją jest przykładowo tydzień jesienią na Wyspach Kanaryjskich. Za zakwaterowanie z przelotami z portu lotniczego w Gdańsku, transferami i dwoma posiłkami dziennie na Teneryfie w 5-gwiazdkowym hotelu Best Semiramis zapłacimy 2241 zł od osoby.
Czy kierować się ilością gwiazdek?
- Więcej podróżujemy i rośnie nasza świadomość, ale warto za każdym razem sprawdzić lub zapytać kogoś doświadczonego o bazę hotelową w konkretnym kierunku – mówi Klaudyna Mortka. - Takim optimum zawsze będzie hotel 4-gwiazdkowy, przy czym ta sama kategoria w Turcji będzie różniła się od tej we Włoszech. Najbardziej rozbudowaną bazę hotelową spośród tych najpopularniejszych kierunków na wakacje mają właśnie Turcja, Egipt, Dominikana czy Wyspy Zielonego Przylądka. Tutaj hotele z czterema gwiazdkami będą często dużymi obiektami, nawet z kilkoma basenami, a we Włoszech czy w Chorwacji ta sama kategoria będzie oznaczała wysoki poziom, ale w bardziej butikowym wydaniu.
Osobom preferującym wakacje z dojazdem własnym z pewnością spodoba się słoneczna Chorwacja z obszerną bazą hotelową w świetnych lokalizacjach. Na północnym-zachodzie kraju wyróżnia się półwysep Istria i miejscowość Vrsar. Znajdziemy tutaj 4-gwiazdkowy kompleks Belvedere, polecany przez 100 proc. hotelowych gości, gdzie za tygodniowy pobyt ze śniadaniem zapłacimy od 834 zł.
Udogodnienia w hotelach
Jeśli na etapie wyboru hotelu sprawdzimy wytypowane obiekty pod kątem interesujących nas aspektów, satysfakcja z urlopu z pewnością wzrośnie i unikniemy rozczarowań. Warto rozważyć, z kim jedziemy i jak mamy zamiar spędzać czas na wakacjach. Najmłodsi będą zadowoleni z kompleksu basenów oraz aquaparków, którymi dysponuje coraz większa liczba hoteli, niezależnie od standardu. Ważne są także animacje dostosowane do wieku urlopowiczów.
Wszystkie wymagania gości hotelowych spełnia polecany pięciogwiazdkowy hotel Arcanus Side Resort (ex. Asteria Sorgun), usytuowany na wybrzeżu gorącej Riwiery Tureckiej, nieopodal kurortu Side. Bogate all inclusive w kilku restauracjach i barach zadowoli osoby w każdym wieku, a baseny, zjeżdżalnie wodne i darmowy serwis plażowy przy niedalekiej plaży zdecydowanie uprzyjemnią pobyt. Dodatkowo sporo atrakcji dla najmłodszych, animacje, aerobik, siłownia, korty tenisowe, łucznictwo oraz sauna w cenie tygodniowych wakacji w Turcji.
Komfort dobrze zorganizowanych wakacji podnosi wygodna formuła all inclusive, która najlepiej sprawdza się, jeżeli większość dni spędzamy w hotelu bądź jego bezpośredniej okolicy. Oszczędzimy wówczas sporo czasu na poszukiwaniu pobliskich knajpek na satysfakcjonującym nas poziomie i z ciekawym menu czy wolnych stolików w restauracjach oraz barach z przekąskami, a także dużo pieniędzy. Przez cały dzień w wyznaczonych, kilkugodzinnych porach w hotelach dostępne są posiłki główne, pomiędzy nimi snack bary przygotowują przegryzki, a bufet deserowy, kawowy i oferta drinków jest obszerna. Urozmaiconemu menu często towarzyszy także ultra all inclusive, co w praktyce oznacza również darmowy dostęp do wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych, strefy wellness czy możliwość korzystania z restauracji ala carte częściej niż raz na pobyt.
Narty w Południowym Tyrolu. Zobacz wideo!
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.