Trwa ładowanie...

Lotnisko Baku im. Heydara Aliyeva. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Baku im. Heydara Aliyeva (GYD) jest naczelnym lotniskiem regionu pod względem lotów międzynarodowych i czołowym tego rodzaju obiektem na całym Kaukazie. Znajduje się około 25 km na północny-wschód od centrum Baku. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Baku im. Heydara Aliyeva. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: airport.az
db6wzru
db6wzru

Port lotniczy Baku im. Heydara Aliyeva – z lotniska do centrum taksówką

Przy wyjściach z pierwszego i drugiego terminalu przez całą dobę czekają taksówki licencjonowanego stowarzyszenia taksówkowego Baku Taxi, a dojście do nich jest dobrze oznakowane. Transport można zamówić wcześniej pod numerami telefonów 1414 (już na miejscu) lub +994 77 850 10 46 (numer międzynarodowy). Opłatę za przejazd uiszcza się gotówką bądź kartą kredytową.

Taksometrów brak, a targowanie się jest w Azerbejdżanie standardem, najlepiej więc od razu uzgodnić cenę usługi z kierowcą. W tym celu przyda się znajomość języków rosyjskiego i tureckiego. Korzystanie z taksówek stojących tuż przed terminalem wiąże się z nawet czterokrotnie wyższą opłatą za przejazd do Baku. Najkorzystniej jest przejść się kawałek na parking przez lotniskiem – czekają tam samochody prywatne, gdzie cena za transport do centrum wyniesie maksymalnie 23 zł.

Goście hotelowi mają zazwyczaj zapewniony transport z portu lotniczego Baku im. Heydara Aliyeva do centrum miasta, warto to jednak sprawdzić przed podróżą. Kosztuje to około 85 zł. Przeciętny kurs taksówką po stolicy Azerbejdżanu to wydatek rzędu 10 zł.

Port lotniczy Baku im. Heydara Aliyeva – z lotniska do centrum autobusem

Z lotniska do centrum Baku można bez problemu dojechać autobusem linii 16, którego przystanek usytuowany jest naprzeciwko wyjścia z hali przylotów. Stacja docelowa to biuro AZAL przy ulicy 28. Maja, a koszt biletu wynosi poniżej złotówki. Tą samą trasą (przez całą dobę co pół godziny) kursuje również autobus H1 Express - opłata za jednorazowy bilet to mniej więcej 2 zł, a czas przejazdu wynosi około pół godziny. Zakup karty BakiKART uprawnia do niewielkiej zniżki na przejazd. Bilety autobusowe i karty kupuje się w biletomatach po lewej stronie od wyjścia z Terminalu 1 i po prawej obok wyjścia z Terminalu 2.

Port lotniczy Baku im. Heydara Aliyeva – z lotniska do centrum wynajętym samochodem

Port lotniczy Baku im. Heydara Aliyeva łączą ze stolicą Azerbejdżanu dwie nowoczesne autostrady. Wypożyczalnie samochodów Aznur i Hertz zlokalizowane są tuż obok hali przylotów międzynarodowego terminalu. Szeroka oferta wynajmu obejmuje m.in. pojazdy z kierowcą, do samodzielnego poruszania się po okolicy bądź jedynie sam transfer z lotniska do Baku albo do Tbilisi. Płatny parking dla samochodów osobowych usytuowany jest natomiast przed terminalem.

Adres portu lotniczego Baku im. Heydara Aliyeva:

Baku - Heydar Aliyev International Airport
370109 Baku, Azerbaijan

db6wzru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6wzru