Trwa ładowanie...

Lotnisko di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ). Jak się dostać do miasta?

Lotnisko di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) w północnych Włoszech to główne lotnisko regionu Emilia-Romania. Z Polski do Bolonii, ważnego europejskiego ośrodka kultury, sztuki i nauki, można bezpośrednio dolecieć liniami Ryanair. Jak dostać się do centrum miasta?

Share
Lotnisko di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ). Jak się dostać do miasta?Źródło: Pixabay.com
dctbyt4

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) – z lotniska do centrum taksówką

W ciągu dnia i w tygodniu, gdy nie ma korków, podróż taksówką z lotniska w Bolonii do centrum miasta trwa maksymalnie kilkanaście minut. Kosztuje około 85 złotych - minimalna, odgórnie ustalona opłata wynosi około 64 zł. W nocy, w weekendy i święta zapłacimy średnio 106 złotych (natomiast minimum to 76 zł). Warto więc złożyć się na tą wygodną przejażdżkę z kilkoma innymi, podróżującymi do Włoch, osobami. Przy co najmniej pięciu pasażerach naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 1 Euro za przejazd od osoby. Za każdą sztukę bagażu dopłaca się ponadto 0,5 Euro.

Aby dotrzeć do postoju taksówek, należy wyjść z hali przylotów lotniska w Bolonii, skręcić w lewo i tuz przed przystankiem dla autobusów dalekobieżnych przez całą dobę na pasażerów oczekują taksówkarze.

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) – z lotniska do centrum autobusem

Autobus z lotniska w Bolonii do centrum miasta to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla podróżujących. Można wybierać spośród dwóch dostępnych opcji:

  • Aerobus BLQ. Przystanek umiejscowiony jest po prawej stronie od wyjścia z hali przylotów i dobrze oznaczony. Dostępny u kierowcy, w biletomacie na przystanku lub na terenie terminala bilet kosztuje aż 25 złotych. Trasa do stacji kolejowej Stazione Centrale w Bolonii liczy sobie natomiast jedynie 6 kilometrów. Pierwszy pojazd opuszcza lotnisko już o 5.30, ostatni wyjeżdża do centrum o godzinie 00:15. Ze stacji początkowej na dworcu centralnym aerobusy BLQ zaczynają kursować od 5.00, a ostatni przejazd ma miejsce o 23:35.
  • Autobusy miejskie linii 81 i 91 – najkorzystniejsza finansowo opcja dla oszczędzających na zwiedzanie i inne atrakcje. W hali przylotów w informacji turystycznej można kupić bilet za 5,50 zł (u kierowcy za 6,40 zł, zdarza się jednak czasami, że bilety zwyczajnie mu się skończą). Po wyjściu z hali przylotów należy skręcić w prawo, minąć parking i przejść się prosto w stronę przystanku Birra – łącznie około kwadransa - oddalonego od terminala o 1,2 kilometra. Na tym osiedlu znajdują się także tanie sklepy spożywcze (zamknięte na czas sjesty). Przejazd autobusem na główny przystanek Stazione Centrale trwa do 20 minut.
dctbyt4

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) – z lotniska do centrum wynajętym samochodem

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) oferuje także bardziej luksusową opcję podróży wynajętym samochodem z prywatnym kierowcą. Nie jest ona tania, a potrzeby tego rodzaju warto z reguły zgłaszać nieco wcześniej, aby uniknąć oczekiwania.

Adres i numer telefonu lotniska Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) w regionie Emilia-Romania:

Via del Triumvirato, 84, 40132 Bologna, Italy; telefon do kontaktu: +39 051 6479615, całodobowy numer awaryjny (pierwsza pomoc): +39 051 6479790.

dctbyt4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dctbyt4
dctbyt4