Trwa ładowanie...
dal2lq1

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ)

Największe atrakcje
Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ)
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) to włoskie lotnisko regionu Emilia-Romania, będące rocznie celem podróży średnio 7 milionów pasażerów. Do centrum Bolonii można dostać się z lotniska wygodną taksówką (około 106 złotych za przejazd) bądź prawie siedemnaście razy tańszym autobusem miejskim.

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) – pobliskie miasta

Port lotniczy Bolonia im. Guglielmo Marconi usytuowany jest około 6 kilometrów na północny-zachód od centrum miasta, przy autostradach A13 i A14. Pomiędzy terminalami A (tu zbudowano także wypożyczalnię samochodów) i B kursują autobusy.

Bolonię z pobliskimi miastami łączy sieć autostrad. Z lotniska można dojechać ciekawą trasą do Florencji. Najpierw należy złapać autobus na boloński dworzec kolejowy. Do wyboru jest przystanek Birra, około 15 minut spacerem od lotniska, skąd autobusem linii 81 lub 91 za 6,40 zł dojeżdża się do centrum (Stazione Centrale) oraz Aerobus za 25 zł, bezpośrednio spod hali przylotów. Bilet kolejowy do Florencji kupuje się w automacie, kasie albo rezerwuje na stronie. Kosztuje od 40 zł, w zależności od terminu dokonania rezerwacji, a stukilometrowy przejazd liniami IC trwa maksymalnie półtorej godziny.

Często wybierane przez turystów kierunki, to takie miasta, jak Parma, Padwa czy Rimini. Najwygodniej i najtaniej wychodzi podróżowanie pociągiem. Bilety kasuje się na peronie, jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Zapomnienie skorzystania z kasownika przed wejściem do pociągu grozi mandatem.

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) – loty z Polski

Najtańsze bezpośrednie loty do Bolonii z Polski znajdziemy z:

  • Warszawy – w czerwcu już za 230 złotych od osoby w obie strony.
  • Katowic – w maju i w czerwcu przelot kosztuje powyżej 213 złotych.
  • Wrocławia – w sierpniu ceny zaczynają się od 300 złotych, od września można upolować ofertę za 246 złotych, a w październiku nawet za 203 złote.
  • Krakowa – w czerwcu od 288 złotych, lipcu za 259 złotych, we wrześniu za 254 złote, od października natomiast za 229 złotych.

Z większości pozostałych polskich lotnisk do Bolonii dolecieć można przez cały rok z jedną przesiadką. Transfer z lotniska w Bolonii do centrum przebiega bardzo sprawnie.

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ) – linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Główne linie lotnicze, którymi rzesze turystów tłumnie przybywają do „Czerwonego Miasta”, to: Ryanair (loty także z najważniejszych lotnisk w Polsce), Air France, Lufthansa, Wizz Air, Iberia, Air Berlin, British Airways, SAS, EasyJet, Eurowings czy Turkish Airlines.

Lotnisko w Bolonii obsługuje międzynarodowe połączenia lotnicze m.in. z Kopenhagą, Stambułem, Londynem, Moskwą, Atenami, Brukselą, Madrytem, Dusseldorfem, Paryżem, Barceloną, Pragą, Amsterdamem, Dubajem, Budapesztem, Wiedniem.

Można stąd polecieć również chociażby na Wyspy Kanaryjskie, Ibizę czy Maltę, a także wybrać się na dalsze zwiedzanie Włoch, np. do Rzymu, sycylijskiej Katanii, Palermo czy też Bari.

Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi (BLQ)
Czas lotu / jazdy samochodem

2h 41 min/ 14 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,23 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

1 118 km w linii prostej, 1 424 km samochodem, 1 564 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dal2lq1
dal2lq1
dal2lq1