Trwa ładowanie...
d3dptgx

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski

Największe atrakcje
Lotnisko Fryburg Bryzgowijski
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski leży 3 kilometry na północ od Fryburga Bryzgowijskiego. To jedno z dwóch lotnisk, które pozwolą nam dotrzeć do niezwykle malowniczego regionu Schwarzwaldu w południowych Niemczech. Poza Fryburgiem umożliwi nam to też Lotnisko we Frankfurcie - pierwsze co do wielkości lotnisko w Niemczech.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski – okoliczne atrakcje

Z lotniska we Fryburgu Bryzgowijskim możemy pojechać między innymi do zamku w Heidelbergu, zobaczyć Jezioro Bodeńskie i malownicze Alpy.

W okolicy lotniska we Fryburgu Bryzgowijskim znajduje się słynne Baden-Baden, piękne Mannheim z cudownym Parkiem Luizy i Zamkiem.

Okolice Fryburga są naprawdę piękne - trzeba odwiedzić Schwarzwald.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski - loty z Polski

Z Warszawy do Fryburga jest w linii prostej około tysiąca kilometrów. Polecimy tam z Lotniska Chopina mniej więcej dwa razy w tygodniu. Najniższa cena lotu w ostatnim miesiącu to około 244 zł. Nasz lot będzie trwał około dwóch do trzech godzin. Linie lotnicze oferujące przelot z Warszawy to Wizz Air.

Możemy podróżować do Niemiec posiadając tylko dowód. Podobnie jest jeśli chodzi o Austrię i Szwajcarię – gdyż te kraje to strefa Schengen.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski - kierunki zagraniczne

Lotnisko we Fryburgu nie jest wielkim lotniskiem – obsługuje znacznie więcej lokalnego ruchu lotniczego od lotnisk np. w Stuttgarcie czy Frankfurcie nad Menem. Z uwagi na położenie blisko granicy można z niego niedrogo i z powodzeniem polecieć do bliskiej Szwajcarii i Austrii. Z Fryburga niezwykle szybko dotrzemy też do pięknych szwajcarskich miast: Zurychu czy Bazylei.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski - transfer z lotniska do centrum

Lotnisko jest doskonale oznaczone, a transfer z lotniska do centrum miasta nie sprawi wam problemu.

Transfer z lotniska do hotelu we Fryburgu Bryzgowijskim to przede wszystkim kolej, autobus, taksówki, wypożyczalnia samochodów - każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie macie dużo bagażu, a lubicie spacery - to możecie zrobić sobie spacer - to tylko 3 kilometry.

Bezpośrednio przy lotnisku mieści się punkt informacyjno-turystyczny, gdzie można zasięgnąć informacji oraz kupić mapy i przewodniki. Jeśli zaś mamy dużo bagażu proponujemy wynająć taksówkę i dojechać do hotelu Berliner Allee lub Hermann-Mitsch-Straße – obydwie trasy nie zajmą nam dłużej niż 15 minut.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h / 27 h

Strefa czasowa

UTC/GMT 2:00 godz

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Cena biletu z lotniska Chopina w Warszawie od 244 zł

Orientacyjna odległość

1 058 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dptgx
d3dptgx
d3dptgx