Trwa ładowanie...

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski. Jak dojechać do miasta?

Fryburg Bryzgowijski (niem. Freiburg im Breisgau lub Friburg) to piękne miasto leżące na pograniczu Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Leży w okolicach pięknego Schwarzwaldu, dzięki czemu ma wiele walorów turystycznych i krajobrazowych. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski. Jak dojechać do miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Wikimedia
d2ly4lx
d2ly4lx

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski - transfer z lotniska do centrum

Lotnisko jest doskonale oznaczone, a transfer z lotniska do centrum miasta nie sprawi wam problemu.

Transfer z lotniska do hotelu we Fryburgu Bryzgowijskim to przede wszystkim kolej, autobusy, taksówki, wypożyczalnia samochodów - każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie macie dużo bagażu, a lubicie spacery - możecie się przejść - to tylko 3 kilometry.

Bezpośrednio przy lotnisku mieści się punkt informacyjno – turystyczny, gdzie można zasięgnąć informacji oraz kupić mapy i przewodniki. Jeśli zaś mamy dużo bagażu proponujemy wynająć taksówkę i dojechać do hotelu Berliner Allee lub Hermann-Mitsch-Straße – obydwie trasy nie zajmą nam dłużej niż 15 minut.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski - położenie

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski leży 3 kilometry na północ od Fryburga Bryzgowijskiego. To jedno z dwóch lotnisk, które pozwolą nam dotrzeć do niezwykle malowniczego regionu Schwarzwaldu. Poza Fryburgiem umożliwi nam to też Lotnisko we Frankfurcie - pierwsze co do wielkości lotnisko w Niemczech.

Lotnisko Fryburg Bryzgowijski – okoliczne atrakcje

Lotnisko leży w regionie Badenii-Wirtembergii w południowych Niemczech. Jego położenie pozwala dotrzeć z niego w malownicze zakątki Schwarzwaldu. Lądując we Fryburgu Bryzgowijskim zobaczymy między innymi zamek w Heidelbergu, Jezioro Bodeńskie i malownicze Alpy.

W okolicy lotniska we Fryburgu Bryzgowijskim znajduje się słynne uzdrowisko Baden-Baden – dotrzemy do niego w zaledwie 40 minut pociągiem jadąc na północ. Atrakcjami w okolicy Fryburga są przede wszystkim walory krajobrazowe – gdzie nie chcielibyśmy się wybrać – trasie towarzysza bajkowa krajobrazy. Na przykład do najwyższego szczytu Schwarzwaldu – Feldberg - dzieli nas zaledwie 50 km.

d2ly4lx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ly4lx