Trwa ładowanie...

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup (CPH). Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup oddalone jest od centrum Kopenhagi o 8 km na północny zachód. Jak się dostać do centrum miasta? Dojazd jest wygodny, ponieważ do usług podróżnych są nie tylko taksówki, autobusy i kolej, ale także metro.

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup (CPH). Jak się dostać do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Tomasz Sienicki
d73ah7s
d73ah7s

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – do centrum metrem

Z lotniska Kastrup do centrum Kopenhagi można dojechać linią metra M2, przejazd zajmuje około 15 minut. Stacja metra znajduje się w terminalu 3, nad stacją kolejową, a pociągi w godzinach szczytu jeżdżą co cztery minuty; przy normalnym ruchu i w weekendy podjeżdżają co sześć minut, a w godzinach nocnych co 15–20 minut. Bilet normalny na przejazd do centrum Kopenhagi kosztuje ok. 36 koron.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – do centrum koleją

Do centrum można też dojechać z Kastrup koleją, jednak jest ona wolniejsza. Stacja znajduje się przy terminalu 3, a pociągi obsługuje DSB Øresund. Poza centrum Kopenhagi, można nimi dojechać do innych miast, np. Malmö, Göteborga, Kalmaru, Kristianstad i Karlskrony.

Na lotnisku Kastrup zatrzymują się też pociągi jadące do Esbjergu czy Aarhus, a także do miast granicznych w Niemczech (Flensburg) i Szwecji (Ystad).

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – do centrum autobusem

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup jest obsługiwany przez autobusy, którymi można dojechać do centrum Kopenhagi, a także innych miast w Danii, Szwecji oraz Norwegii. Postoje autobusów znajdują się przy terminalach 2 i 3.

  • Linia 5A kursuje na trasie Københavns Lufthavn (lotnisko) – Husum Torv , jeździ również w nocy.
  • Linia 35 jeździ między przystankami końcowymi Lufthavnen, Udenrigs – DR Byen St.
  • Linia 36 jeździ między Lufthavnen, Udenrigs a Nøragersmindevej.
  • Autobusy międzymiastowe to 888 (do Aarhus) i 999 (do Szwecji).
d73ah7s

Autobusy lotniskowe jeżdżące między terminalami i dojeżdżające do stacji oraz parkingów P15 i P17 kursują co 10–20 minut przez całą dobę.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – do centrum samochodem

Z lotniska Kastrup można dojechać do centrum Kopenhagi autostradą E20, a przejazd samochodem na miejsce zajmuje około 25 minut. Jest kilka punktów, w których można wypożyczyć samochód (Avis, Europcar, Sixt, Hertz i inne). Na lotnisku w Kopenhadze znajduje się ponad 8 tysięcy miejsc parkingowych – miejsca można rezerwować przez internet. Przy terminalach 2 i 3 można wsiąść w taksówkę, a opłata zazwyczaj jest możliwa przy pomocy karty. Koło terminalu 3 można też skorzystać z taksówek kursujących do Szwecji.

d73ah7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d73ah7s