Trwa ładowanie...
d3doq3h

Lotnisko Marsylia Prowansja. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Marsylia Prowansja położone jest na Lazurowym Wybrzeżu. Wspaniały, ciepły klimat i liczne atrakcje ściągają w tę piękną okolicę co roku kilka do kilkunastu milionów turystów. Jak dostać się do centrum miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsylia ma rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną
Marsylia ma rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną (Pixabay.com, Fot: cosmicx)
d3doq3h

Lotnisko Marsylia Prowansja – transfer z lotniska do miasta

Dojazd na lotnisko z Marsylii odbywa się koleją, autobusem lub metrem. Można też wypożyczyć samochód, który pozwoli nam swobodnie pozwiedzać Marsylię i okoliczne miasta.

Marsylia posiada linię metra i to ona zapewni nam szybki i prosty transport. Do centrum Marsylii dostaniemy się ze stacji Vitrolles Aeroport, a także autobusem Aeroport-Marseille, który odjeżdża co 20 minut, wioząc nas na marsylski dworzec kolejowy. Do Marsylii dojedziemy z Portu Lotniczego Marsylia, położonego 27 km na północny zachód od miasta.

d3doq3h

Z lotniska i na lotnisko Marsylia Prowansja dojedziemy trasą numer N113. Z transportem nie powinno być problemu, gdyż Marsylia jest stolicą regionu. Lotnisko jest położone ponad dwadzieścia kilometrów od centrum, ale komunikacja publiczna jest bardzo dobra.

Lotnisko Marsylia Prowansja – ceny biletów

Atrakcje Marsylii to nie tylko samo miasto – wyróżniają ją malownicze położenie i bliska odległość innych atrakcyjnych miast na Lazurowym Wybrzeżu. Za bilet autobusowy do Nicei czy Cannes zapłacisz ok. 30-40 zł. W Marsylii najlepiej zaopatrzyć się w Marseille City Pass (22 euro za dzień, 29 euro 2 dni), który pozwoli nam wejść do większości atrakcji w mieście, korzystać z transportu publicznego, a nawet popłynąć na wyspę i zwiedzić Twierdzę If.

Lotnisko Marsylia Prowansja – wypożyczalnia samochodów

Transport w Marsylii to także wypożyczalnie samochodów, którymi swobodnie można zwiedzić urokliwe miasteczka Lazurowego Wybrzeża. Cieszcie się klimatem Prowansji i Morza Śródziemnego.

d3doq3h

Podziel się opinią

Share

d3doq3h

d3doq3h