Trwa ładowanie...
d1qatqs

Lotnisko Parma – G. Verdi (PMF)

Największe atrakcje
Wikimedia Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Źródło: Wikimedia Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Lotnisko w Parmie znajduje się w odległości 5 km od centrum Parmy. Jest to niewielkie lotnisko obsługujące ograniczoną ilość przylotów i odlotów.

Lotnisko Parma - pobliskie miasta

W pobliżu lotniska w Parmie znajduje się warte uwagi turysty Reggio nell'Emilia, miasto, które zapisało się w historii Włoch (tu po raz pierwszy zaprezentowano obecną trójkolorową flagę państwową), ale też Polski – w Reggio nell'Emilia stacjonował legion Jana Henryka Dąbrowskiego, który tu właśnie po raz publicznie odśpiewał „Mazurka Dąbrowskiego”.

Parma znajduje się w pobliżu miast posiadających lotniska o większym znaczeniu międzynarodowym. Chcąc dotrzeć do Parmy, można wybrać lot na lotniska w:

Lotnisko Parma - kierunki zagraniczne

Lotnisko w Parmie obsługuje cztery kierunki, w tym jeden zagraniczny – Kiszyniów, a także trzy narodowe: do Olbii (Sardynia), Cagliari (Sardynia) oraz Trapani (Sycylia).

Lotnisko Parma - linie lotnicze

Lotnisko Parma współpracuje z przewoźnikami zagranicznymi – mołdawskimi tanimi liniami lotniczymi FlyOne, a także tanimi liniami Ryanair. Poza tym, z lotniska w Parmie latają samoloty komercyjnych włoskich linii lotniczych Mistral Air.

Lotnisko Parma - loty z Polski

Nie ma bezpośrednich lotów z Polski. Do Parmy można dotrzeć korzystając z pobliskich lotnisk (Mediolan, Bolonia, Genua), a następnie pociągiem lub samolotem.

d1qatqs
Lotnisko Parma – G. Verdi (PMF)
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h samolotem / 15 h samochodem

Strefa czasowa

UTC+01:00

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

350 zł - 800 zł

Orientacyjna odległość

1550 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qatqs
d1qatqs
d1qatqs