Trwa ładowanie...

Lotnisko Paryż-Beauvais-Tillé. Jak dostać się do miasta?

Lotnisko Beauvais-Tillé znajduje się w miejscowości Tillé, 84 km od centrum Paryża. Jak dostać się do miasta? Jest wiele możliwości: pociągiem, shuttle busem, taksówką lub wynajętym samochodem.

Lotnisko Paryż-Beauvais-Tillé. Jak dostać się do miasta?Źródło: Pixabay.com, fot: skeeze
d561uuj
d561uuj

Lotnisko Beauvais-Tillé to najmniejsze lotnisko z trzech zlokalizowanych w pobliżu Paryża, ale rocznie obsługuje nawet 3 miliony pasażerów. Lotnisko posiada 2 terminale i obsługuje loty głównie tanich linii lotniczych.

Lotnisko Paryż-Beauvais-Tillé – transfer do centrum miasta autobusem

Lotnisko Beauvais-Tillé z centrum Paryża łączy shuttle bus. Autobus kursuje co około 20 minut spod terminala lotniska do dworca Paris Porte Maillot. Dworzec znajduje się na obrzeżach centrum Paryża, w okolicy zachodniej części obwodnicy – Boulevard Périphérique.

Shuttle bus oferuje także podróż powrotną – rozkład dopasowany jest to godzin odlotów z lotniska Beauvais-Tillé i zazwyczaj autobus odjeżdża 3h przed odlotem danego samolotu.

Koszt przejazdu to 16€ (bilet kupiony on-line) albo 17€ (bilet kupiony na miejscu). Bilety w stronę centrum Paryża można nabyć na zewnątrz terminala, a powrotne u kierowcy.

d561uuj

Istnieje także bezpośrednie połączenie z lotniska Beauvais-Tillé do Disneylandu. Odbywa się ono pojazdami firmy SuperShuttle. Koszt podróży to 57€ za pierwszego pasażera i po 15€ za każdego kolejnego.

Lotnisko Paryż-Beauvais-Tillé – transfer do centrum miasta pociągiem

Z lotniska Beauvais-Tillé do centrum Paryża możliwy jest również transfer pociągiem TER, ze stacji „Gare de Beauvais” (dworzec w Beauvais) do stacji „Gare du Nord”, znajdującej się w 10. dzielnicy Paryża. Jednak z lotniska do dworca w Beauvais trzeba dostać się taksówką (koszt to około 10-15 €) lub pociągiem TER.

Pociągi z dworca w Beauvais do centrum Paryża odjeżdżają średnio co godzinę, a czas podróży to około 1,5 godziny.

Transport z lotniska Beauvais-Tillé do centrum Paryża możliwy jest także pociągiem regionalnym RER. Może zająć więcej czasu niż innymi środkami transportu publicznego, ale jego niewątpliwym plusem jest fakt, że wymaga tylko jednej przesiadki i zatrzymuje się w centrum w pobliżu większości zabytków Paryża.

d561uuj

Podróż do centrum Paryża należy zacząć na przystanku „Beauvais Aéroport” na lotnisku Beauvais-Tillé, wsiadając do airbusa OUIBUS, który zawiezie nas na lotnisko Paryż-Charles de Gaulle. Podróż kosztuje 9€ i trwa około półtorej godziny. Airbus odjeżdża dwa razy dziennie – o 9.00 i 17.00. Zatrzymuje się na przystanku „Paris CDG” tuż obok stacji kolei „Gare Aeroport CDG2 TGV”. Przystanek wysiadkowy w centrum Paryża to „Châtelet les Halles” lub „St. Michele Notre Dame”.

Lotnisko Paryż- Beauvais-Tillé – transfer do centrum miasta taksówką

Przed terminalem lotniska Beauvais-Tillé znajduje się postój taksówek 18 różnych korporacji, w tym Beauvais-Taxi, Taxi Aéroport Beauvais, Taxi Michel, Taxis RIF czy O.N Taxis.

d561uuj

Koszt kursu między lotniskiem Beauvais-Tillé a centrum Paryża waha się od 120€ do 150€, a w nocy od 180€ do 210€.

Lotnisko Paryż- Beauvais-Tillé – transfer do centrum miasta samochodem

Na terenie hali lotniska Beauvais-Tillé znajdują się biura wypożyczalni samochodowych: Sixt, Europcar, Hertz (połączony z Thrifty i Firefly), a także Avis we współpracy z Budget.

Wyjeżdżając z lotniska w Beauvais, należy kierować się drogą A16 w kierunku Therdonne, a następnie skierować się na obwodnicę Paryża - Boulevard Périphérique. Na wysokości Place de la Porte Maillot należy skręcić w lewo na wschód. Kontynuując podró,ż dojedziemy do Łuku Triumfalnego, potem Sekwany i do ścisłego centrum. Podróż trwa około 1,5 godziny.

d561uuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d561uuj