Trwa ładowanie...

Lotnisko Tokio-Haneda (HND). Jak dostać się do miasta?

Lotnisko Tokio-Haneda (HND) obsługuje rocznie nawet 65 milionów pasażerów. W linii prostej dzieli go od ścisłego centrum Tokio 14 kilometrów. Jak dostać się do miasta?

Share
Lotnisko Tokio-Haneda (HND).  Jak dostać się do miasta?
Źródło: Facebook.com
d7og7nw

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) – z lotniska do centrum taksówką

Ze względu na wysoką cenę oraz duże korki taksówki nie są zbyt często wybieranym przez osoby podróżujące po Japonii środkiem transportu z lotniska Haneda do centrum Tokio. Postój znajduje się tuż obok wyjścia z hali przylotów. Za przejazd do ścisłego centrum Tokio zapłacimy przynajmniej 202 złote, ale oszczędzimy wówczas sporo czasu - przy niewielkich korkach trwa on bowiem maksymalnie 25 minut. Około 21-kilometrowa trasa prowadzi przez autostradę A1. Drogi na terenie całego kraju są bardzo dobrze oznaczone.

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) – z lotniska do centrum autobusem

Darmowy bus lotniskowy łączy obydwa terminale pasażerskie lotniska Tokio-Haneda.

d7og7nw

Linie autobusowe obsługujące port lotniczy Tokio-Haneda dysponują dość luksusowymi pojazdami. Odjeżdżają one spod terminali co 30-60 minut. Zależnie od natężenia ruchu lotniczego podróż na Tokyo Station trwa około 40 minut, a bilet kosztuje 30 złotych. Do portu lotniczego Tokio-Narita można z kolei dostać się autobusem w 75 minut za 101 złotych.

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND) – z lotniska do centrum pociągiem

Podróżujący Japończycy najczęściej wybierają szybką i ekonomiczną kolejkę jednoszynową Tokyo Monorail. Pociągi docierają praktycznie do międzynarodowego terminala, a przejazd trwa jedynie 20 minut. W przypadku pojazdu ekspresowego, który staje jedynie na początku i końcu trasy (Hamamatsucho Station), podróż z lotniska Haneda do centrum Tokio zajmuje natomiast 16 minut. Koszt biletu wynosi 21 złotych.

Przewoźnik Keikyu (linia Airport line) oferuje dwudziestominutowe połączenia kolejowe ze stacją Shinagawa za 19 złotych. Po przesiadce do pojazdu linii JR Keihin-Tohoku bądź JR Yamanote można następnie w 10 minut dotrzeć do ścisłego centrum stolicy Japonii.

Dane:

Tokyo International Airport – Haneda Airport, Haneda Airport 3-Chome, Ohta-ku, Tokyo 144-0041, Japonia, tel. 03-5757-8111.

d7og7nw

Podziel się opinią

Share
d7og7nw
d7og7nw