Trwa ładowanie...
d200p9x

McDonald's jak ambasada. Amerykanie mogą tam szukać pomocy

Obywatele Stanów Zjednoczonych podróżujący po Austrii otrzymają pomoc w nietypowym miejscu. Zgodnie z warunkami nowego partnerstwa między McDonald’s w Austrii a ambasadą USA, pracownicy restauracji będą pomagać potrzebującym podróżnym zza oceanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe rozwiązanie może ułatwić podróż wielu turystom
Nowe rozwiązanie może ułatwić podróż wielu turystom (Shutterstock.com)
d200p9x

"Amerykańscy obywatele podróżujący po Austrii, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie i nie będą mieli możliwości skontaktowania się ambasadą USA, od środy 15 maja tego roku mogą wejść do restauracji McDonald’s w na terenie Austrii, a personel pomoże im w nawiązaniu kontaktu z ambasadą" – czytamy w poście opublikowanym na Facebooku przez ambasadę Stanów Zjednoczonych w Wiedniu.

Nietypowa inicjatywa ma zapewnić turystom pomoc w znalezieniu rozwiązania w sprawie zgubionego, bądź skradzionego paszportu oraz "wsparcie podróżne". Pomysł oburzył część Amerykanów. "Usługa powstała, ponieważ najwyraźniej jesteśmy zbyt niekompetentni, aby wejść na stronę ambasady" – napisał pod postem jeden z internautów. Inny zaś zapytał z przekąsem, czy pomysł związany z restauracjami McDonald's ma zastąpić Amerykanom ambasadę.

d200p9x

Władze zapewniają, że pomysł ma być jedynie dodatkowym sposobem udzielenia pomocy w kryzysowych sytuacjach.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Co Assange robił w ambasadzie. Nagranie kamer ochrony

d200p9x

Podziel się opinią

Share

d200p9x

d200p9x