Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Co rozciąga się na terytorium jedenastu państw?

W wyemitowanym w czwartek, 18 marca odcinku programu "Milionerzy" padło pytanie za 125 tys. zł. Odpowiedzi udzielał Mikołaj Olejnicki, inżynier z Warszawy. Jak mu poszło?

Padło pytanie za 125 tys. zl Padło pytanie za 125 tys. zl Źródło: YouTube.com
dg3oqzs
dg3oqzs

Pan Mikołaj rozpoczął swoją grę w poprzednim odcinku, w którym udało mu się odpowiedzieć na siedem pytań. Swoją walkę o milion kontynuował z dwoma kołami ratunkowymi i gwarantowaną kwotą 40 tys. zł.

Milionerzy - co rozciąga się na terytorium jedenastu państw?

Inżynier bez większych problemów dotarł do pytania za 125 tys. zł Musiał rozstrzygnąć, co rozciąga się na terytorium jedenastu państw. Do wyboru miał, jak zawsze cztery odpowiedzi:

A: Kaukaz

B: Jangcy

C: Niasa

D: Sahara.

dg3oqzs

"Milionerzy" - jaka jest poprawna odpowiedź?

Kaukaz to obszar górski o powierzchni około 440 tysi. km kw. Wchodzi w skład Rosji, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. Jangcy jest zaś najdłuższą rzeką Azji o długości 6380 km i położona jest w całości w Chinach. Z kolei Niasa to jezioro tektoniczne położone na terytorium trzech państw - Mozambiku, Malawi i Tanzanii.

Sahara jest największą pustynią na Ziemi i to ona rozciąga się na terenie jedenastu państw. Położona jest na terytorium Maroka, Algierii, Tunezji, Libii, Egiptu, Sahary Zachodniej, Mauretanii, Mali, Nigru, Czadu oraz Sudanu.

A zatem poprawna odpowiedź na to pytanie to D.

Pan Mikołaj zdecydował się zaznaczyć odpowiedź A - Kaukaz. Odpadł z programu, ale nie odszedł z niczym, bo wygrał gwarantowane 40 tys. zł.

Gigantyczny megafon na środku kalifornijskiej pustyni. Nikt nie wie, jak się tam znalazł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dg3oqzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3oqzs