Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Padło pytanie o Wyspę Sobieszewską

W wyemitowanym 12 maja odcinku milionerów uczestnik musiał odpowiedzieć na pytanie: u ujścia jakiej rzeki leży Wyspa Sobieszewska? Za poprawną odpowiedź pan Sebastian miał do wygrania 5 tys. zł. Znalibyście odpowiedź?

Rezerwat przyrody Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej. To tam Wisła uchodzi do BałtykuRezerwat przyrody Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej. To tam Wisła uchodzi do BałtykuŹródło: 123RF
d2w03dp
d2w03dp

Pytanie o Wyspę Sobieszewską przypadło Sebastianowi Zasadzie, który w ostatnim odcinku "Milionerów" jako jedyny zaznaczył prawidłową kolejność w pytaniu eliminacyjnym. Uczestnik mieszka w Józefowie i jest absolwentem anglistyki oraz iberystyki. Zna 7 języków i pracuje jako leader sekcji francuskiej w dziale marketingu.

Pytanie o Wyspę Sobieszewską

Aby zdobyć 5 tys. zł, pan Sebastian musiał odpowiedzieć na nastęujące pytanie:

d2w03dp

Wyspa Sobieszewska leży u ujścia:

a.) Wisły do Bałtyku

b.) Odry do Bałtyku

c.) Warty do Odry

d.) Bugu do Narwi

Pan Sebastian odpowiedział na to pytanie poprawnie.

Wyspa Sobieszewska

Wyspa Sobieszewska to dzielnica Gdańska, która położona jest na wyspie u ujścia Wisły do Bałtyku. Od północy otoczona jest wodami Zatoki Gdańskiej, od południa Martwą Wisłą, od wschodu Przekopem Wisły, a od zachodu Wisłą Śmiałą.

Na terenie Wyspy Sobieszewskiej znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Mewia Łacha oraz Ptasi Raj. Można na niej spotkać ponad 300 gatunków ptaków, które zatrzymują się tam podczas migracji oraz rzadkie gatunki roślin, jak np. kruszczyk rdzawoczerwony czy mikołajek nadmorski. Wyspa Sobieszewska posiada również status "wyspy ekologicznej".

Rezerwat Mewia Łacha. "Śmieci są potężnym zagrożeniem dla ptaków"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w03dp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w03dp