Na wakacje z dziećmi. Najmłodsi muszą mieć miejsce, żeby się wyhasać
Dogodny dojazd, dostępność placów zabaw, dobra oferta restauracyjna i hotelowa. To te aspekty są najważniejsze dla polskich rodziców wyjeżdżających na wakacje z dziećmi.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Takie wnioski można wysnuć z badania, które na zlecenie Polskich Kolei Linowych przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.
Z badania wynika, że wybierając się na wyjazd w góry polscy rodzice zwracają uwagę przede wszystkim na dobrą infrastrukturę i dojazdy, żeby w łatwy sposób poruszać się po okolicy z dziećmi (40 proc.). Dla 38 proc. ankietowanych bardzo ważna jest dostępność miejsc zapewniających aktywność ruchową, takich jakich zjeżdżalnie, ślizgawki i place zabaw. 36 proc. Polaków docenia z kolei atrakcyjną ofertę restauracyjną i hotelową. Dla 35 proc. Polaków wybierających się z dziećmi w góry istotne jest czy na szczyty można wjechać kolejami linowymi, by w łatwy i bezpieczny sposób dostać się tam z najmłodszymi.
Z badań wynika, że polskie góry są chętnie wybierane przez beneficjentów programu 500+. W ciągu ostatnich trzech lat w Tatrach, Beskidach lub Bieszczadach wypoczywała połowa rodzin korzystających ze wsparcia 500+. To o 10 punktów procentowych więcej niż w przypadku ogółu Polaków. 3/4 beneficjentów programu uważa, że letnia oferta turystyczna w górach poprawiła się (wobec 70 proc. ogółu Polaków). 70 proc. osób otrzymujących świadczenie najbardziej docenia coraz lepszą ofertę noclegową, a ponad połowa (53 proc.) wskazuje, że przybyło atrakcji dla dzieci, takich jak zjeżdżalnie, ślizgawki czy place zabaw.
– Jak pokazały badania, w tym roku urlop z dziećmi zamierzała spędzić jedna trzecia Polaków. Zorganizowanie wspólnego wyjazdu, który byłby atrakcyjny dla członków rodziny w różnym wieku to duże wyzwanie. Rodzice oczekują, by na miejscu dzieci mogły się dobrze bawić, a dorośli odpocząć i się zrelaksować. Dlatego oferta ośrodków turystycznych dla rodzin musi być kompleksowa. Nawet w najpiękniejszym miejscu dzieci będą się nudzić, jeśli nie zostanie im zapewniona dopasowana do ich wieku rozrywka, dlatego dodatkowe atrakcje turystyczne w naszych ośrodkach są już standardem – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.
Badanie przeprowadzono w czerwcu, metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).
Źródło: PKL
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Bieszczady: Niezwykłe nagranie WWF Polska
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.