Trwa ładowanie...
d4cz5j9

Najbardziej zatłoczone atrakcje w Polsce. W sezonie lepiej się nie wybieraj

Wakacje się rozpoczęły, a Polacy tłumnie wyruszyli na urlop. Największą popularnością, jak co roku, cieszą się nadbałtyckie i górskie kurorty. Gdzie można się spodziewać największych mas turystów?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Miejska plaża w Gdyni w sezonie pęka w szwach
Miejska plaża w Gdyni w sezonie pęka w szwach (Shutterstock.com)
d4cz5j9

Pobyt w najpiękniejszym miejscu mogą skutecznie popsuć tłumy turystów. Kilkugodzinne stanie w kolejkach czy brak wolnego kamienia nad górskim stawem sprawiają, że nie możemy się cieszyć z wakacji. Jeśli nie lubcie takich klimatów, w szczycie sezonu radzimy omijać wymienione przez nas atrakcje. Czekamy też na wasze propozycje miejsc w Polsce, które latem pękają w szwach. Swoje historie przesyłajcie przez dziejesie.wp.pl.

Morskie Oko

Najpopularniejszy tatrzański staw jest przez większość roku oblegany przez turystów. Łatwy szlak nad Morskie Oko sprawia, że można na nim spotkać nie tylko prawdziwych piechurów, ale też wycieczki szkolne, rodziców z wózkami czy przypadkowych, weekendowych turystów w klapkach. W szczycie sezonu jest tu równie tłoczno i kolorowo jak na zakopiańskich Krupówkach.

   PAP/ Grzegorz Momot
(PAP/ Grzegorz Momot)

Giewont

Podobnie jest na Giewoncie. To obowiązkowy punkt każdego turysty przybywającego w Zakopanem, mimo że Śpiący Rycerz przygotował dla odwiedzających wiele niebezpieczeństw, szczególnie pod samym szczytem. W sezonie na popularnym szlaku tworzą się spore... korki. Należy pamiętać, że obowiązuje tu ruch jednokierunkowy. Tuż pod wierzchołkiem szlak rozdziela się na dwie ścieżki - wchodzący idą w prawo, na szczycie zataczają pętlę i schodzą z lewej strony.

   PAP/ Grzegorz Momot
(PAP/ Grzegorz Momot)

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to najpopularniejszy i najczęściej odwiedzany szczyt w Polsce. W sezonie pojawia się tu 4 tys. osób dziennie. Czas jazdy koleją kabinową wynosi jedynie 12 minut, ale w piękny letni dzień w kolejce do kasy można spędzić nawet kilka godzin. Usytuowanie Kasprowego Wierchu niemal w środku pasma tatrzańskiego sprawia, że dla wielu turystów możliwość podziwiania tutejszej panoramy warta jest poświęcenia.

   PAP/ Grzegorz Momot
(PAP/ Grzegorz Momot)

Krupówki

Oblegane latem są także zakopiańskie Krupówki. Najsłynniejsza ulica Zakopanego nigdy nie zasypia. Nie ma chwili, żeby przez deptak nie przewalał się tłum turystów. Są tu sklepy, stragany, restauracje serwujące regionalną kuchnię, mniej i bardziej stylowe hotele i domy wczasowe. Wszystko nastawione na przyjezdnych, którzy chcą zasmakować góralskiego klimatu.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Spływ Dunajcem

Hit turystyczny stanowi także położony w Pieninach przełom rzeki Dunajec. Od wielu lat organizowane są tu słynne spływy - rozpoczynają się na przystani flisackiej w Sromowcach–Kątach, a kończą w Szczawnicy. 18-kilometrowy odcinek pokonuje się w około 2 godziny 15 minut. Można też wybrać opcję dłuższą i dopłynąć do Krościenka (23 kilometry, 2 godziny 45 minut). Flisacy po Dunajcu pływają codziennie od 1 kwietnia do 31 października i przez cały sezon nie narzekają na brak zainteresowania turystów.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Monciak w Sopocie

W zestawieniu nie może zabraknąć jednego z najsłynniejszych polskich deptaków, czyli ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Popularny "Monciak" ciągnie się od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego. Pełno tu modnych klubów, niewielkich restauracji i pubów, a także ławeczek, na których można przysiąść. Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na reprezentacyjnej ulicy Sopotu jest słynny Krzywy Domek. W sezonie, niezależnie od pory dnia i nocy panuje tu wieczny ścisk.

   PAP/Jerzy Ochoński
(PAP/Jerzy Ochoński)

Władysławowo

Władysławowo to dla turystów przede wszystkim szerokie, czyste plaże z drobnoziarnistym białym piaskiem. W sezonie ciążko na nich znaleźć wolne miejsce. Polacy chętnie decydują się na urlop w tym kurorcie, bo jest stąd niedaleko do Trójmiasta, Słowińskiego Parku Narodowego czy na Hel.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Międzyzdroje

Międzyzdroje są jedną z letnich stolic Polski nieprzerwanie od czasów PRL-u. Miasto jest najbardziej oblegane przez turystów i celebrytów w lipcu podczas Festiwalu Gwiazd, gdy staje się także stolicą kultury i sztuki. Prezentowane są wówczas spektakle teatralne, kultowe filmy, hity muzyczne.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Łeba

To jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości letniskowych nad Bałtykiem. Jest tu szeroka i czysta plaża, na której przy odrobinie szczęścia można znaleźć bursztyny. Największą atrakcją okolicy jest Słowiński Park Narodowy, gdzie znajduje się wydmowy pas mierzei z rzadkimi w Europie ruchomymi wydmami. Same wydmy też są jedną z najbardziej obleganych atrakcji w Polsce.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Jakie miejsca dopisalibyście do listy? Czekamy na wasze historie z wakacyjnych wyjazdów! Prześlij je nam przez dziejesie.wp.pl

d4cz5j9

Zobacz też: Czy morskie olbrzymy wciąż rosną?

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4cz5j9

Podziel się opinią

Share
d4cz5j9
d4cz5j9